Blog - Najnowsze informacje o promocjach


07.06
2017
1209

Jakie buty kupić na wyprawę w góry?

Jakie buty kupić na wyprawę w góry?

Wycieczki w góry w ostatnim czasie są bardzo popularne. Coraz więcej osób decyduje się na taką podróż. Jednak należy pamiętać o tym, iż jeżeli przygotowujemy się właśnie do wycieczki w góry, powinniśmy mieć odpowiednie wyposażenie. Najważniejsze są przede wszystkim odpowiednie buty górskie. Zatem jaki model powinniśmy wybrać?

Buty trekkingowe najważniejszym elementem wyposażenia

Buty górskie to bardzo często nie tylko jeden z najważniejszych elementów wyposażenia naszego ekwipunku, ale także najdroższy produkt w który powinniśmy zainwestować. Aby nasza wycieczka była bezpieczna i abyśmy czuli się w pełni komfortowo, należy przede wszystkim wybrać buty za kostkę. Stabilizacja tej części stawu jest bardzo ważna, ponieważ dzięki temu unikniemy kontuzji, jak również skręcenia lub złamania kończyny.

Nie możemy zapominać również o tym, aby tego typu obuwie posiadało odpowiednią wkładkę oddychającą. Dzięki temu nawet podczas podróży gdy temperatura jest naprawdę wysoka, nasza stopa nie będzie się pocić. Warto zadbać także o to, aby buty były nieprzemakalne.

Buty to bardzo ważny element, podczas gdy wybieramy się na wycieczkę w góry. To właśnie od nich uzależniony jest nasz komfort podczas całej podróży. Jednak nie możemy zapominać także o tym, iż decydują również o naszym bezpieczeństwie. Z tego powodu warto wybrać odpowiedni model, który idealnie będzie pasował do naszej stopy. Również powinien być to but przystosowany do różnorodnych warunków atmosferycznych.

Kategorie: Poradnik
Tagi: buty trekkingowe, buty górskie, buty

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Zero Waste - styl życia, który wchodzi do sklepów!
Polecamy
15.03
2019
1209

Zero Waste - styl życia, który wchodzi do sklepów!

Zero Waste to styl życia, który motywuje nas do unikania zbędnego kupowania, używania rzeczy ponownie oraz utylizowania. Do filozofii dołączyły się sieci sklepów sprzedając produkty całkowicie organiczne. O krok dalej poszedł bydgoski Carrefour, w którym zrobimy zakupy do własnych pojemników!

Czytaj więcej »
Dzień Kobiet! Jak świętujemy je dzisiaj?
Poradnik
25.02
2019
1209

Dzień Kobiet! Jak świętujemy je dzisiaj?

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Dawniej było silnie związane z walką o prawa kobiet. Dzisiaj jest to raczej przyjemne święto, w którym możemy obdarować najbliższe Panie. Jaki prezent wywoła uśmiech na Jej twarzy?

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie