Blog - Najnowsze informacje o promocjach


07.06
2017
1209

Eko-żywność przez Internet

Eko-żywność przez Internet

Obecnie nie ma większego problemu z zakupem eko żywności, jednakże nie wszędzie takową dostaniemy. Zdrowa żywność jest obecnie dostępna coraz częściej także w znanych nam sklepach stacjonarnych, ale znacznie łatwiej i taniej można kupić ją nadal przez Internet. W sieci nie brakuje najróżniejszych sklepów, które mają w swojej ofercie produkty ekologiczne. Czy warto je kupować?

Czy warto inwestować w eko-jedzenie dostępne w sklepach internetowych?

Obecnie zdrowe odżywianie nie tylko jest propagowane, ale wręcz modne. O ekologicznych produktach czytamy w magazynach i słyszymy o nich w wielu programach telewizyjnych. Nie brakuje także wydarzeń prozdrowotnych. Dlaczego żywność organiczna cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Otóż jest hodowana i produkowana bez użycia pestycydów czy dodatków chemicznych. Zwierzęta z hodowli ekologicznych są karmione naturalnymi paszami, a ponadto żyją w bardzo dobrych warunkach, czego oczywiście nie można powiedzieć o osobnikach z ferm przemysłowych.

Podczas kupowania tego typu produktów należy zwrócić uwagę, czy mają one certyfikat ekologiczny. Sama nazwa eko nie wystarczy i nie jest gwarancją, że składniki wykorzystane do jego produkcji rzeczywiście są pochodzenia ekologicznego. Dość sporym dylematem jest tutaj cena tego typu produktów, gdyż te eko są znacznie droższe, ale nie wynika to jedynie z kosztów samego certyfikatu.

Wyższa cena przekłada się także na wyższą jakość użytych surowców. Kupując ekologiczne wędliny, płacimy za mięso wolne od chemii, a nie za wypełniacze i konserwanty. Produkty ekologiczne są zawsze surowcami pierwszego gatunku, co odbija się korzystnie na naszym zdrowiu i samopoczuciu.

Kategorie: Poradnik
Tagi: Eko, zdrowa żywność, produkty ekologiczne

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie