Blog - Najnowsze informacje o promocjach


01.06
2017
1209

Kilka słów o ciśnieniomierzach

Kilka słów o ciśnieniomierzach

Spójrzmy prawdzie w oczy - zdrowie i życie mamy tylko jedno. Co za tym idzie musimy o nie dbać tak, jak należy. Nie wolno zapominać, że regularne kontrolowanie ciśnienia może przyczynić się do uniknięcia groźnych chorób zagrażających życiu. Warto zastanowić się nad kupnem ciśnieniomierza i zadbać o swoje zdrowie.

Wydawać by się mogło, że wybieranie ciśnieniomierza nie należy do najtrudniejszych zadań. Nic bardziej mylnego. W końcu mamy do czynienia z dwoma fundamentalnymi kwestiami. Ciśnieniomierz nadgarstkowy czy ciśnieniomierz naramienny? Czy może automatyczny bądź półautomatyczny? Jest w czym wybierać. Najlepszym sposobem na wyjaśnienie będzie dokładne przedstawienie każdego ciśnieniomierza.

Zadaniem ciśnieniomierza jest badanie ciśnienia mającego miejsce na tętnicy promieniowej. Koniecznie należy też zaznaczyć dwie kwestie: ciśnieniomierze nadgarstkowe charakteryzują się mniejszą dokładnością, natomiast osoby ze zdiagnozowanym nadciśnieniem powinny unikać ciśnieniomierza nadgarstkowego

W przypadku ciśnieniomierza naramiennego najważniejsza informacja jest taka, że mamy dokładniejsze wyniki. Aparaty te zaleca się w celu optymalnego kontrolowania ciśnienia w domu.

Jeżeli chodzi o ciśnieniomierz automatyczny, musimy zwrócić uwagę na zupełnie inny aspekt. Otóż, urządzenie to umożliwia szybki i łatwy pomiar. Co za tym idzie, poleca się je przede wszystkim dla osób starszych.

Podobnie przedstawia się sprawa, jeżeli chodzi o ciśnieniomierz półautomatyczny. Różnica w stosunku do aparatu automatycznego polega na tym, że konieczne jest samodzielne napompowanie mankietu.

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie