Blog - Najnowsze informacje o promocjach


25.05
2017
1209

Nowe technologie sprzedażowe zaoszczędzą czas konsumentów

Nowe technologie sprzedażowe zaoszczędzą czas konsumentów

Sklepy przyszłości pozbawione kas, a co za tym idzie, kolejek do nich, to pomysł, który mógłby zrewolucjonizować technologiczny system sprzedaży. Długie oczekiwanie w kolejkach do kas jest czynnikiem, który irytuje aż 45% respondentów - tak wynika z najnowszych badań Mastercard. Jednak dzięki otwartości konsumentów na zmiany, w najbliższym czasie możliwe będzie skanowanie towarów w sklepowych alejkach, aby zaoszczędzić czas, który musielibyśmy przeznaczyć na stanie w kolejce.

Wyniki badań Mastercard

Zgodnie z wynikami badań Mastercard, w kolejce zwykle musimy czekać średnio 18 minut, co budzi największe frustracje. Aż 71% ankietowanych odpowiedziało, że nie wróciłoby się po zapomniany produkt, jeśli stałoby już w kolejce. Polscy respondenci odpowiedzieli, że największe kolejki czekają ich w dyskoncie (64%) oraz w hipermarkecie (50%), co sprawia, że z niechęcią robią tam zakupy.

Zakupowa rewolucja

Badania pokazują, że Polacy są gotowi za sklepy samoobsługowe. Samodzielne skanowanie artykułów w sklepie i ich bezzwłoczne pakowanie pozwalają na zaoszczędzenie czasu, który musieliby poświęcić na wykonanie tych czynności przez kasjera. Rozwiązanie takie jest już stosowane w niektórych sklepach Piotr i Paweł, Tesco i niebawem również w Carrefour. W celu zeskanowania produktów używa się skanera otrzymywanego przed wejściem do sklepu lub za pośrednictwem aplikacji w telefonie.

Nowe technologie

Polscy konsumenci są gotowi i otwarci na nowe technologie sprzedażowe, dlatego deklarują chęć skorzystania z rozwiązań usprawniających zakupy. Samoobsługowe sklepy przyszłości już za kilka lat opanują polski rynek i staną się dla nas codziennością.

Kategorie: Porównania
Tagi: Carrefour, Supermarket, zakupy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie