Blog - Najnowsze informacje o promocjach


25.05
2017
1209

Nowe technologie sprzedażowe zaoszczędzą czas konsumentów

Nowe technologie sprzedażowe zaoszczędzą czas konsumentów

Sklepy przyszłości pozbawione kas, a co za tym idzie, kolejek do nich, to pomysł, który mógłby zrewolucjonizować technologiczny system sprzedaży. Długie oczekiwanie w kolejkach do kas jest czynnikiem, który irytuje aż 45% respondentów - tak wynika z najnowszych badań Mastercard. Jednak dzięki otwartości konsumentów na zmiany, w najbliższym czasie możliwe będzie skanowanie towarów w sklepowych alejkach, aby zaoszczędzić czas, który musielibyśmy przeznaczyć na stanie w kolejce.

Wyniki badań Mastercard

Zgodnie z wynikami badań Mastercard, w kolejce zwykle musimy czekać średnio 18 minut, co budzi największe frustracje. Aż 71% ankietowanych odpowiedziało, że nie wróciłoby się po zapomniany produkt, jeśli stałoby już w kolejce. Polscy respondenci odpowiedzieli, że największe kolejki czekają ich w dyskoncie (64%) oraz w hipermarkecie (50%), co sprawia, że z niechęcią robią tam zakupy.

Zakupowa rewolucja

Badania pokazują, że Polacy są gotowi za sklepy samoobsługowe. Samodzielne skanowanie artykułów w sklepie i ich bezzwłoczne pakowanie pozwalają na zaoszczędzenie czasu, który musieliby poświęcić na wykonanie tych czynności przez kasjera. Rozwiązanie takie jest już stosowane w niektórych sklepach Piotr i Paweł, Tesco i niebawem również w Carrefour. W celu zeskanowania produktów używa się skanera otrzymywanego przed wejściem do sklepu lub za pośrednictwem aplikacji w telefonie.

Nowe technologie

Polscy konsumenci są gotowi i otwarci na nowe technologie sprzedażowe, dlatego deklarują chęć skorzystania z rozwiązań usprawniających zakupy. Samoobsługowe sklepy przyszłości już za kilka lat opanują polski rynek i staną się dla nas codziennością.

Kategorie: Porównania
Tagi: Carrefour, Supermarket, zakupy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie