Blog - Najnowsze informacje o promocjach


24.05
2017
1209

Telewizor z technologią OLED dostarcza niesamowitych wrażeń

Telewizor z technologią OLED dostarcza niesamowitych wrażeń

Technologia OLED znana jest już praktycznie od dwóch dekad, jednak odbiorniki OLED weszły do sklepów dopiero dwa lata temu. Co to dokładnie jest i jaki sprzęt będzie najlepszy do domowego użytkowania?

Technologia OLED - co to takiego?

Technologia OLED czy Organic Light-Emitting Diode to zupełnie nowe podejście, w znacznym stopniu różniące się od LCD. W telewizorach OLED występuje cały panel diod organicznych, gdzie każda dioda odpowiada za pojedynczy piksel, natomiast przed nimi zostały umieszczone specjalne filtry zmieniające światło na odpowiedni kolor w taki sposób, aby użytkownik zobaczył na ekranie odpowiedni obraz. 

Każdy piksel świeci tutaj niezależnie, co stanowi największy atut technologii OLED. Dodatkowo panele OLED są bardzo elastyczne i giętkie, dzięki czemu można z nich łatwiej formować różne kształty oraz zdecydowanie prościej się je wygina. Obecnie plazma oraz telewizory LCD powoli ustępują miejsca w sklepach tym nowoczesnym rozwiązaniom.

Największe atuty technologii OLED

Telewizory OLED mogą być wyposażone w zakrzywione ekrany, które zapewniają doskonały, szeroki kąt widzenia. Dzięki temu obraz wydaje się znacznie bardziej przestrzenny i zdecydowanie lepiej dopasowany do pola widzenia osoby oglądającej. Kolory są znacznie bardziej nasycone, a czerń jest znacznie głębsza. 

Ponadto charakteryzują się one znacznie krótszym czasem reakcji, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w trakcie dynamicznych i pełnych akcji scen. Telewizory w technologii OLED są energooszczędne i nie zużywają znacznych ilości prądu.

Kategorie: Recenzje
Tagi: Oled, technologia oled, telewizor oled

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie