Blog - Najnowsze informacje o promocjach


24.05
2017
1209

Telewizor z technologią OLED dostarcza niesamowitych wrażeń

Telewizor z technologią OLED dostarcza niesamowitych wrażeń

Technologia OLED znana jest już praktycznie od dwóch dekad, jednak odbiorniki OLED weszły do sklepów dopiero dwa lata temu. Co to dokładnie jest i jaki sprzęt będzie najlepszy do domowego użytkowania?

Technologia OLED - co to takiego?

Technologia OLED czy Organic Light-Emitting Diode to zupełnie nowe podejście, w znacznym stopniu różniące się od LCD. W telewizorach OLED występuje cały panel diod organicznych, gdzie każda dioda odpowiada za pojedynczy piksel, natomiast przed nimi zostały umieszczone specjalne filtry zmieniające światło na odpowiedni kolor w taki sposób, aby użytkownik zobaczył na ekranie odpowiedni obraz. 

Każdy piksel świeci tutaj niezależnie, co stanowi największy atut technologii OLED. Dodatkowo panele OLED są bardzo elastyczne i giętkie, dzięki czemu można z nich łatwiej formować różne kształty oraz zdecydowanie prościej się je wygina. Obecnie plazma oraz telewizory LCD powoli ustępują miejsca w sklepach tym nowoczesnym rozwiązaniom.

Największe atuty technologii OLED

Telewizory OLED mogą być wyposażone w zakrzywione ekrany, które zapewniają doskonały, szeroki kąt widzenia. Dzięki temu obraz wydaje się znacznie bardziej przestrzenny i zdecydowanie lepiej dopasowany do pola widzenia osoby oglądającej. Kolory są znacznie bardziej nasycone, a czerń jest znacznie głębsza. 

Ponadto charakteryzują się one znacznie krótszym czasem reakcji, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w trakcie dynamicznych i pełnych akcji scen. Telewizory w technologii OLED są energooszczędne i nie zużywają znacznych ilości prądu.

Kategorie: Recenzje
Tagi: Oled, technologia oled, telewizor oled

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie