Blog - Najnowsze informacje o promocjach


23.05
2017
1209

Jak wybrać rolki idealne - wskazówki

Jak wybrać rolki idealne - wskazówki

Jazda na rolkach to bardzo popularny sposób na rekreację dla całej rodziny. Zapewnia codzienną dawkę ruchu, zapewnia ciekawe spędzanie czasu na wolnym powietrzu, stanowi ciekawą alternatywę dla samochodu w zatłoczonym mieście.

Coraz większa liczba ścieżek rowerowych, z których korzystają także rolkarze, skłania do jazdy na rolkach coraz większą liczbę dorosłych. Dla nich idealne są rolki do jazdy szybkiej.

Rolki - sport nie tylko dla dzieci

Kiedyś wrotki czy rolki dedykowane były głównie dzieciom, teraz - coraz częściej jeżdżą na nich także dorośli. Osoby lubiące szybką jazdę oraz mające już jakieś doświadczenie w jeździe na rolkach z pewnością polubią rolki przeznaczone do szybkiej jazdy. Taki sport jest równie skuteczny co bieganie, ale bez obciążania stawów. Jest równie ekscytujący co jazda na rowerze, ale nie sprawia problemu z przechowywaniem sprzętu. Jak zatem wybrać idealne rolki do szybkiej jazdy, by móc cieszyć się tą wdzięczną formą aktywności fizycznej?

Jak wybrać rolki?

Podstawą wygodnej jazdy na rolkach jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru rolek. Nie zawsze rozmiarówka rolek odpowiada rozmiarowi buta - konieczne są zatem dokładne przymiarki. Jeśli długość stopy wpisuje się między dwa rozmiary - zaokrąglić należy go do góry.

Ważna jest także średnica kółek - im jest ona mniejsza, tym jazda jest wolniejsza, ale jednocześnie bardziej stabilna, a zwrotność rolek - znacznie większa. Podobnie zachowują się kółka miękkie, zaś te twardsze cechują się większą trwałością, ale mniejszą przyczepnością.

Warto zwrócić także uwagę na wygodne zapięcia, rodzaj łożysk i płóz, a także wygodną budowę buta i profilowaną wkładkę.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie