Blog - Najnowsze informacje o promocjach


22.05
2017
1209

Wyciskarka czy sokowirówka? - co wybrać?

Wyciskarka czy sokowirówka? - co wybrać?

Świeże soki owocowe i warzywne to bardzo zdrowe urozmaicenie diety. Można je pić okazjonalnie bądź zaplanować kilkudniowy detoks organizmu. Codzienne kupowanie świeżego soku w sklepie to spory wydatek, ponadto ograniczeni jesteśmy ofertą producenta. Aby zaś samemu komponować wymarzone smaki soków i nie przepłacać - warto zainwestować w odpowiedni sprzęt do produkcji soków. Lepsza jest wyciskarka czy sokowirówka?

Sokowirówka to urządzenie rozdrabniające owoce i warzywa na drodze obracania się ostrzy z prędkością 6000 - 12000 obrotów/ min. W związku z napowietrzeniem soku, wynikającym z szybkiego obracania się ostrzy ulega on procesom oksydacji, a zatem zubożony zostanie w cenne składniki odżywcze. 

W przeciwieństwie do sokowirówki, wyciskarka do soków działa na zasadzie miażdżenia owoców bądź warzyw i tłoczenia z nich soku. Tak otrzymany sok jest znacznie bardziej bogaty w składniki odżywcze, w tym enzymy, mikroelementy i witaminy.Taki sok dłużej utrzymuje świeżość.

Jak zatem wypada sokowirówka w porównaniu z wyciskarką? Ta druga pozwala uzyskać znacznie bardziej wartościowy sok, ponadto pracuje znacznie ciszej, jest łatwiejsza do czyszczenia oraz znajduje znacznie szersze zastosowanie. 

Poradzi sobie bowiem z tymi warzywami czy owocami, z którymi sokowirówka nie daje sobie rady. Mowa chociażby o niezwykle cennych w składniki odżywcze warzywa zielonolistne. a także truskawki, owoce jagodowe.

Cena sokowirówki czy wyciskarki zależy od wielu parametrów, a dobra promocja w supermarkecie umożliwi zakup takiego urządzenia w atrakcyjnej cenie.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie