Blog - Najnowsze informacje o promocjach


21.05
2017
1209

Fenomen polskiego piwa na świecie

Fenomen polskiego piwa na świecie

Browary w Polsce – niezależnie od ich rodzajów – prężnie funkcjonują, co przekłada się na produkcję piwa. Ekspresowe tempo ich rozwoju sprawiło, że Polska pod względem ilości wytwarzanego piwa znalazła się na trzecim miejscu w Europie.

Polskie piwo święci triumfy także na międzynarodowych rynkach, ponieważ jego jakość nie tylko nie odbiega od światowych standardów, ale wręcz niejednokrotnie je przewyższa. Z  pewnością może świadczyć o tym fakt, że w 2014 roku na jednym z największych piwnych konkursów na świecie – World Beer Cup - Komes Porter Bałtycki (Browar Miłosław) zdobył brązowy medal.

Portal RateBeer.com dla Business Insider przygotował zestawienie najbardziej popularnych i cenionych piw świata. W tym rankingu na trzynastym miejscu znalazło się polskie piwo Kormoran Imperium Prunum (Browar Kormoran). Jest to piwo produkowane na bazie wędzonego słodu oraz podsuszanych i podwędzanych śliwek z Małopolski (Suski Sechlońskiej). 

Jakkolwiek na to nie patrzeć, jest to ogromny sukces, ponieważ przyznawane przez ten portal nagrody są zaliczane do najbardziej prestiżowych i cieszących się poważaniem w branży piwowarskiej. Tego typu piwo jest raczej dostępne w specjalistycznych sklepach.

Polskie piwo jest cenione, poszukiwane na rynkach zagranicznych (nie tylko przez Polaków mieszkających poza granicami kraju), to marka sama w sobie i dlatego trzeba się z tego cieszyć.

 

Kategorie: Porównania
Tagi: piwo, browar, produkcja piwa

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie