Blog - Najnowsze informacje o promocjach


21.05
2017
1209

Fenomen polskiego piwa na świecie

Fenomen polskiego piwa na świecie

Browary w Polsce – niezależnie od ich rodzajów – prężnie funkcjonują, co przekłada się na produkcję piwa. Ekspresowe tempo ich rozwoju sprawiło, że Polska pod względem ilości wytwarzanego piwa znalazła się na trzecim miejscu w Europie.

Polskie piwo święci triumfy także na międzynarodowych rynkach, ponieważ jego jakość nie tylko nie odbiega od światowych standardów, ale wręcz niejednokrotnie je przewyższa. Z  pewnością może świadczyć o tym fakt, że w 2014 roku na jednym z największych piwnych konkursów na świecie – World Beer Cup - Komes Porter Bałtycki (Browar Miłosław) zdobył brązowy medal.

Portal RateBeer.com dla Business Insider przygotował zestawienie najbardziej popularnych i cenionych piw świata. W tym rankingu na trzynastym miejscu znalazło się polskie piwo Kormoran Imperium Prunum (Browar Kormoran). Jest to piwo produkowane na bazie wędzonego słodu oraz podsuszanych i podwędzanych śliwek z Małopolski (Suski Sechlońskiej). 

Jakkolwiek na to nie patrzeć, jest to ogromny sukces, ponieważ przyznawane przez ten portal nagrody są zaliczane do najbardziej prestiżowych i cieszących się poważaniem w branży piwowarskiej. Tego typu piwo jest raczej dostępne w specjalistycznych sklepach.

Polskie piwo jest cenione, poszukiwane na rynkach zagranicznych (nie tylko przez Polaków mieszkających poza granicami kraju), to marka sama w sobie i dlatego trzeba się z tego cieszyć.

 

Kategorie: Porównania
Tagi: piwo, browar, produkcja piwa

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie