Blog - Najnowsze informacje o promocjach


02.05
2017
1209

Jak tanio zaplanować zagraniczne wakacje

Jak tanio zaplanować zagraniczne wakacje

Wakacje to magiczny okres w roku, na który wszyscy oczekują z niecierpliwością. Jedni spontanicznie pakują plecak i jadą przed siebie, inni - starannie planują cel destynacji. Jak podróżować tanio z biurem podróży?

Biuro podróży - nie tylko dla zorganizowanych

Organizowanie zagranicznych wakacji  z biurem podróży to bardzo wygodne rozwiązanie, które zwalnia nas z rezerwowania lotu czy hotelu. Wszystkie sprawy organizacyjne dopina na ostatni guzik biuro podróży. Aby jednak wakacje nie kosztowały kroci, warto poznać kilka sprytnych sposobów na podróżowanie z biurem podróży. Jednym z nich są oferty first minute, które sprowadzają się do rezerwacji wakacji w okresie od listopada do końca marca. Rezerwując wczasy z większym wyprzedzeniem można zaoszczędzić nawet do 40%.

A dla mniej zorganizowanych, którzy plany wakacyjne odkładają na ostatnią chwilę? Albo podejmują decyzję spontanicznie, w środku sezonu letniego? Dla takich podróżnych dedykowane są ofert last minute, które dostępne są na kilka, rzadziej kilkanaście dni przed wyjazdem. Wpisują się zatem w kanon bardzo spontanicznych wyjazdów. Za to oferują znacznie niższe koszty wakacji, jednak największe prawdopodobieństwo na trafienie na ofertę last minute przypada na okres maj - czerwiec oraz grudniowy okres przedświąteczny. Najtrudniej takie wakacje upolować w okresie ściśle wakacyjnym, od lipca do września oraz w okresie świąteczno - noworocznym.

Szczęśliwe godziny

Poza dłuższymi okresami czasu, w których prawdopodobieństwo rezerwacji tanich wakacji jest duże, warto zainteresować się także proponowanymi przez niektóre biura podróży "szczęśliwymi godzinami". Mowa o określonych porach w ciągu doby (najczęściej wieczornych lub nocnych), których można liczyć na spore zniżki na wycieczki czy loty. 

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie