Blog - Najnowsze informacje o promocjach


02.05
2017
1209

Jak tanio zaplanować zagraniczne wakacje

Jak tanio zaplanować zagraniczne wakacje

Wakacje to magiczny okres w roku, na który wszyscy oczekują z niecierpliwością. Jedni spontanicznie pakują plecak i jadą przed siebie, inni - starannie planują cel destynacji. Jak podróżować tanio z biurem podróży?

Biuro podróży - nie tylko dla zorganizowanych

Organizowanie zagranicznych wakacji  z biurem podróży to bardzo wygodne rozwiązanie, które zwalnia nas z rezerwowania lotu czy hotelu. Wszystkie sprawy organizacyjne dopina na ostatni guzik biuro podróży. Aby jednak wakacje nie kosztowały kroci, warto poznać kilka sprytnych sposobów na podróżowanie z biurem podróży. Jednym z nich są oferty first minute, które sprowadzają się do rezerwacji wakacji w okresie od listopada do końca marca. Rezerwując wczasy z większym wyprzedzeniem można zaoszczędzić nawet do 40%.

A dla mniej zorganizowanych, którzy plany wakacyjne odkładają na ostatnią chwilę? Albo podejmują decyzję spontanicznie, w środku sezonu letniego? Dla takich podróżnych dedykowane są ofert last minute, które dostępne są na kilka, rzadziej kilkanaście dni przed wyjazdem. Wpisują się zatem w kanon bardzo spontanicznych wyjazdów. Za to oferują znacznie niższe koszty wakacji, jednak największe prawdopodobieństwo na trafienie na ofertę last minute przypada na okres maj - czerwiec oraz grudniowy okres przedświąteczny. Najtrudniej takie wakacje upolować w okresie ściśle wakacyjnym, od lipca do września oraz w okresie świąteczno - noworocznym.

Szczęśliwe godziny

Poza dłuższymi okresami czasu, w których prawdopodobieństwo rezerwacji tanich wakacji jest duże, warto zainteresować się także proponowanymi przez niektóre biura podróży "szczęśliwymi godzinami". Mowa o określonych porach w ciągu doby (najczęściej wieczornych lub nocnych), których można liczyć na spore zniżki na wycieczki czy loty. 

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie