Blog - Najnowsze informacje o promocjach


23.02
2017
1209

Ile pączków można zjeść w Tłusty Czwartek?

Ile pączków można zjeść w Tłusty Czwartek?

Opinii na temat zdrowego limitu pączków w Tłusty Czwartek jest niemal tyle, ilu mamy w Polsce fanów tych regionalnych smakołyków.

Polacy w zwyczaju mają nawet licytowanie się ilością zjedzonych pączków w tym dniu. Ich ilości są różne, od symbolicznego pojedynczego po kilkanaście zjedzonych sztuk. Popularne sklepy takie jak Carrefour, Lidl i Biedronka prześcigają się zaś w swoich słodkich promocjach na to święto.

Jak jednak popularność Tłustego Czwartku przekłada się na nasze zdrowie i figurę? Aby sobie nie zaszkodzić można zjeść nawet 4 sztuki – twierdzi Agnieszka Sienkiewicz, diet coach Programu W 90 DNI do EKO. - Oczywiście nie jest to ilość wskazana do spożywania na co dzień, ale Tłusty czwartek rządzi się swoimi prawami. Pamiętajmy jednak o osobistych uwarunkowaniach i możliwościach żywieniowych każdego z nas – zwracajmy uwagę na to jak się czujemy po każdym spożytym pączku – tłumaczy dietetyczka.    W zadaniu codziennym przygotowanym dla uczestników Programu W 90 DNI do EKO na Tłusty czwartek diet coachowie radzą, aby  po zjedzeniu każdego pączka spożyć łyżeczkę otrąb owsianych. Po co?  - Gdy do produktów powodujących gwałtowny wyrzut insuliny do krwi – takich jak pączek – dodamy produkt z listy o niskim indeksie glikemicznym* (otręby), zmniejszamy w ten sposób sumaryczny indeks posiłku – mówi Agnieszka Sienkiewicz - Pamiętajmy, że nie można  przekroczyć 8 łyżeczek otrąb dziennie – dodaje diet coach W 90 DNI do EKO.

Nawet najpopularniejsza w Polsce trenerka fitness – Ewa Chodakowska w tym dniu nie rezygnuje z tradycyjnego, polskiego pączka. - W tłusty czwartek polecam jeden tradycyjny pączek dla zachowania tradycji, równowagi i dobrego humoru. Proponuję zjeść go tak, aby nim się delektować – twierdzi gwiazda. Niestety, aby spalić jednego, średniej wielkości pączka trzeba spędzić 45 na intensywnych ćwiczeniach. Wybór więc należy do Was.

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: tłusty czwartek, słodycze, pączki, tradycja

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie