Blog - Najnowsze informacje o promocjach


23.02
2017
1209

Ile pączków można zjeść w Tłusty Czwartek?

Ile pączków można zjeść w Tłusty Czwartek?

Opinii na temat zdrowego limitu pączków w Tłusty Czwartek jest niemal tyle, ilu mamy w Polsce fanów tych regionalnych smakołyków.

Polacy w zwyczaju mają nawet licytowanie się ilością zjedzonych pączków w tym dniu. Ich ilości są różne, od symbolicznego pojedynczego po kilkanaście zjedzonych sztuk. Popularne sklepy takie jak Carrefour, Lidl i Biedronka prześcigają się zaś w swoich słodkich promocjach na to święto.

Jak jednak popularność Tłustego Czwartku przekłada się na nasze zdrowie i figurę? Aby sobie nie zaszkodzić można zjeść nawet 4 sztuki – twierdzi Agnieszka Sienkiewicz, diet coach Programu W 90 DNI do EKO. - Oczywiście nie jest to ilość wskazana do spożywania na co dzień, ale Tłusty czwartek rządzi się swoimi prawami. Pamiętajmy jednak o osobistych uwarunkowaniach i możliwościach żywieniowych każdego z nas – zwracajmy uwagę na to jak się czujemy po każdym spożytym pączku – tłumaczy dietetyczka.    W zadaniu codziennym przygotowanym dla uczestników Programu W 90 DNI do EKO na Tłusty czwartek diet coachowie radzą, aby  po zjedzeniu każdego pączka spożyć łyżeczkę otrąb owsianych. Po co?  - Gdy do produktów powodujących gwałtowny wyrzut insuliny do krwi – takich jak pączek – dodamy produkt z listy o niskim indeksie glikemicznym* (otręby), zmniejszamy w ten sposób sumaryczny indeks posiłku – mówi Agnieszka Sienkiewicz - Pamiętajmy, że nie można  przekroczyć 8 łyżeczek otrąb dziennie – dodaje diet coach W 90 DNI do EKO.

Nawet najpopularniejsza w Polsce trenerka fitness – Ewa Chodakowska w tym dniu nie rezygnuje z tradycyjnego, polskiego pączka. - W tłusty czwartek polecam jeden tradycyjny pączek dla zachowania tradycji, równowagi i dobrego humoru. Proponuję zjeść go tak, aby nim się delektować – twierdzi gwiazda. Niestety, aby spalić jednego, średniej wielkości pączka trzeba spędzić 45 na intensywnych ćwiczeniach. Wybór więc należy do Was.

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: tłusty czwartek, słodycze, pączki, tradycja

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie