Blog - Najnowsze informacje o promocjach


06.10
2016
1209

Ekonomia współpracy – biznes oparty na zaufaniu

Ekonomia współpracy – biznes oparty na zaufaniu

Uber, Kickstarter, Blablacar, Airbnb czy Polakpotrafi.pl – nazwy tych portali są znane coraz szerszej grupie osób, coraz więcej też korzysta z ich usług. Co je łączy? Działają w oparciu o model tzw. ekonomii współpracy – nową filozofię prowadzenia biznesu

Brzmi niejasno? Wspomniane platformy wykorzystują nowoczesne sposoby prowadzenia biznesu – bez pośredników, centralizacji procesów, za to bliżej klienta, tak że doszło właściwie do zatarcia granicy pomiędzy producentem a konsumentem. Pozbawione tradycyjnych obciążeń, rozwijają się bardzo dynamicznie, promując przy tym pozytywne wartości: etyczne podejście do biznesu, świadomą konsumpcję, dążenie do zwalczania nierówności społecznych.

Tematem ekonomii współpracy w naszym kraju zajęła się społeczność ekonomiawspolpracy.pl przy merytorycznym wsparciu firm ABR SESTA, Deloitte i Sieć Sensownego Biznesu. Efektem ich prac jest raport „Ekonomia współpracy w Polsce 2016”, który analizuje i porządkuje wiedzę dotyczącą tego nowego modelu. Badania przeprowadzone na próbie 1406 internautów pokazały, że 92% spośród nich słyszało o firmach wykorzystujących ten sposób współpracy, a 43% korzystało z ich usług. Wszystko wskazuje na to, że w przeciągu kolejnego roku odsetek korzystających wzrośnie do 53%.

W raporcie przeanalizowano także zjawisko zaufania społecznego w internecie, szczególnie wśród pokolenia mileniasów. Okazało się, że stworzenie na portalach rozbudowanych systemów oceniania i przyznawania punktów reputacji to strzał w dziesiątkę. Dobra ocena i pozytywne recenzje zarejestrowanych użytkowników wystarczą, by internauci obdarzyli zaufaniem nieznajomych z sieci.

 

                                                                                 

 

Autorzy „Raportu o ekonomii współpracy w Polsce 2016”, z którym można zapoznać się tej stronie internetowej, skierowali go do różnych grup: przedsiębiorców, doradców, menadżerów. Adresatami są jednak także zwykli użytkownicy internetu, którzy chcieliby zrozumieć mechanizmy rządzące ekonomią współpracy oraz poznać perspektywy jej rozwoju.

Kategorie: Poradnik
Tagi: ekonomia, promocyjni, raport, zniżki

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie