Blog - Najnowsze informacje o promocjach


23.09
2016
1209

Kobieta w sklepie

Kobieta w sklepie

Na amerykańskim i europejskim rynku rekordy popularności biją sklepy typu convenience. Są to małe i lokalne placówki handlowe, oferujące klientowi wszystkie niezbędne i podstawowe produkty. Ciekawym pomysłem jest rozwiązanie, jakie proponuje rynek japoński. Tamtejsze sklepy convinience, oprócz podziału na produkty do szybkiego spożycia i lokalizacji, oferują podział według płci.

Japonia słynie ze swoich kontrowersyjnych i oryginalnych pomysłów. Jednak czy pomysł otwarcia sklepów według kryterium płci przypadł by do gustu polskim konsumentom? Japońskie sklepy dla kobiet oferują wiele znanych i cenionych marek. Są to między innymi producenci kosmetyków i artykułów higienicznych jak np. wacików czy wkładek. W placówkach handlowych tego typu można się także natknąć na bogaty asortyment ekologicznych artykułów spożywczych i kosmetycznych.

W sklepach skierowanych tylko do kobiet najważniejszy jest design i oryginalny wystrój wnętrz. Królują naturalne, stonowane kolory i półki zrobione z naturalnego drewna. Klientka ma poczuć się, jakby znalazła się w ekskluzywnym i luksusowym miejscu.

Japończycy szanują kobiety i zawsze wychodzą naprzeciw wszystkim wymaganiom. Sklepy dla kobiet posiadają bogatą ofertę artykułów do szybkiego spożycia – gotowe i zdrowe śniadania, obiady i kolacje. Podyktowane jest to dużym odsetkiem kobiet singielek i pracujących, które często w ciągu dnia nie mają czasu na gotowanie.

Tego typu sklepy mają szanse na powstanie w Europie i w Polsce. Wszystko zależy jednak od przekonań i tradycji obowiązujących w danym kraju. Jest jednak nadzieja, że już niebawem polska klientka będzie mogła zrobić zakupy i odpocząć w punkcie handlowym skierowanym specjalnie do niej.

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: czas wolny, kobiety, moda, zakupy, żywność

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie