Blog - Najnowsze informacje o promocjach


23.09
2016
1209

Kobieta w sklepie

Kobieta w sklepie

Na amerykańskim i europejskim rynku rekordy popularności biją sklepy typu convenience. Są to małe i lokalne placówki handlowe, oferujące klientowi wszystkie niezbędne i podstawowe produkty. Ciekawym pomysłem jest rozwiązanie, jakie proponuje rynek japoński. Tamtejsze sklepy convinience, oprócz podziału na produkty do szybkiego spożycia i lokalizacji, oferują podział według płci.

Japonia słynie ze swoich kontrowersyjnych i oryginalnych pomysłów. Jednak czy pomysł otwarcia sklepów według kryterium płci przypadł by do gustu polskim konsumentom? Japońskie sklepy dla kobiet oferują wiele znanych i cenionych marek. Są to między innymi producenci kosmetyków i artykułów higienicznych jak np. wacików czy wkładek. W placówkach handlowych tego typu można się także natknąć na bogaty asortyment ekologicznych artykułów spożywczych i kosmetycznych.

W sklepach skierowanych tylko do kobiet najważniejszy jest design i oryginalny wystrój wnętrz. Królują naturalne, stonowane kolory i półki zrobione z naturalnego drewna. Klientka ma poczuć się, jakby znalazła się w ekskluzywnym i luksusowym miejscu.

Japończycy szanują kobiety i zawsze wychodzą naprzeciw wszystkim wymaganiom. Sklepy dla kobiet posiadają bogatą ofertę artykułów do szybkiego spożycia – gotowe i zdrowe śniadania, obiady i kolacje. Podyktowane jest to dużym odsetkiem kobiet singielek i pracujących, które często w ciągu dnia nie mają czasu na gotowanie.

Tego typu sklepy mają szanse na powstanie w Europie i w Polsce. Wszystko zależy jednak od przekonań i tradycji obowiązujących w danym kraju. Jest jednak nadzieja, że już niebawem polska klientka będzie mogła zrobić zakupy i odpocząć w punkcie handlowym skierowanym specjalnie do niej.

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: czas wolny, kobiety, moda, zakupy, żywność

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie