Blog - Najnowsze informacje o promocjach


08.09
2016
1209

Dzięki Grupie Carrefour pszczółki mają gdzie spać

Dzięki Grupie Carrefour pszczółki mają gdzie spać

Im więcej ludzi, tym więcej śmieci. W miastach pasma zieleni zabudowuje się betonowymi dróżkami i blokami z kompozytów, wiewiórkom i jeżom dedykując wybrane parki. Miasta to w końcu królestwa postępu, przemysłu i industrializacji.

               Czy w aglomeracjach jest miejsce na zwierzęta? Człowiek chce wygody i praktyczności, ale nie umie żyć bez natury. Nie bez powodu kupuje psy i mówi o zanieczyszczeniu powietrza i globalnym ociepleniu. Przemysł negatywnie wpływa na środowisko. Odpowiada  za to człowiek, więc człowiek powinien je chronić. Poza tym – ekologia jest teraz trendy.

               Grupa Carrefour wyszła ostatnio z nietypową inicjatywą. Chcąc  ograniczyć negatywny wpływ na środowisko naturalne narodził się pomysł… „Pszczelich Hoteli”. Wykorzystali lokalizacje swoich sklepów i stworzyli 15 pszczelich domków na 5 dachach w Warszawie. „Obecne czasy charakteryzuje stopniowa utrata bioróżnorodności. Częstym tego powodem jest działalność człowieka: intensywne rolnictwo, rozwój infrastruktury i urbanizacja, a także zagospodarowywanie terenów zielonych dotąd pozostawionych jedynie działaniu natury” – powiedziała Barbara Kowalska, Senior Menedżer ds. Jakości i Rozwoju Trwałego w Carrefour Polska.

               Dzięki polityce Ochrony Bioróżnorodności Grupy Carrefour warszawskie pszczółki mają gdzie spać. Wykazali fajną inicjatywę, więc warto wesprzeć tę markę. Może pora na zakupy?

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie