Blog - Najnowsze informacje o promocjach


20.07
2016
1209

Powrót do szkoły - wyposażenie tornistra

Powrót do szkoły - wyposażenie tornistra

Wakacje mają to do siebie, że kolejne, słoneczne dni umykają zdecydowanie zbyt szybko. Dlatego warto już teraz pomyśleć o tym, co znajdzie się w tornistrze uczniów. Przedstawiamy krótki przewodnik, w co należy zaopatrzyć plecaki, by później nie martwić się o brakujące elementy wyposażenia.

Zacznijmy od samego plecaka!

Uczniowie codziennie muszą nosić kilogramy książek. Warto dlatego zainwestować w plecak, który odciąży ich plecy. Obecnie w sklepach mamy szeroki wybór tornistrów – po zwykłe, klasyczne plecaki do tornistrów na kółkach. Dla uczniów szkoły podstawowej, którzy są jeszcze na etapie kształtowania się układu kostno-stawowego, najlepszym wyborem byłyby tornistry z anatomicznie wyprofilowanymi, wyściełanymi i usztywnionymi plecami lub plecaki na kółkach, których ceny zaczynają się już od 29 zł. Oczywiście, nie możemy zapomnieć o tym, że plecak musi również wyglądać! Na rynku znajdziemy przeróżne wzory we wszystkich kolorach tęczy. Dla fanów kreskówek czy seriali dla dzieci z pewnością też znajdzie się plecak z ulubionym bohaterem.

Dla nastolatków odpowiedniejszym wyborem były by zwykłe plecaki, najlepiej z usztywnianymi i dopasowanymi plecami. W późniejszej edukacji uczniowie potrzebują na ogół mniejszej liczby książek niż w czasie szkoły podstawowej. Tutaj bardziej się sprawdzą plecaki stonowane o jednolitych kolorach.

Gdzie to wszystko pomieścić? Wiem – w piórniku!

I to nie byle jakim! Do wyboru mamy piórnik-tuba (preferowany w szkołach średnich), piórnik-saszetka, piórnik dwukomorowy lub piórniki zasuwane w kształcie zeszytu A4, we wszystkich dostępnych kolorach, wzorach, no i oczywiście nie mogło zabraknąć piórników z ulubionymi bohaterami i idolami.

Dzieci, szykując akcesoria na nowy rok szkolny, wybierają na ogół piórniki w kształcie zeszytu A4 i najlepiej już z gotowym wyposażeniem. Nie może tam zabraknąć oczywiście długopisu, ołówka, gumki do ścierania, linijki, kredek, flamastrów, korektora. Ta wersja piórnika jest świetna dla osób ceniących sobie porządek, które lubią, gdy każdy przedmiot ma swoje konkretne miejsce w hierarchii „piórnikowej” .

Starsi uczniowie, będący u końca swojej ścieżki naukowej, decydują się na minimalizm – im mniej, tym lepiej. W każdym zestawie na pewno musi się pojawić długopis. W niektórych piórnikach można jeszcze spotkać ołówki, gumki do ścierania, a już rzadziej korektor, linijkę czy inne przybory, do rysowania figur geometrycznych na matematyce.  

Zeszyt czy notes?

Posiadając już w swoim plecaku przybory do pisania i rysowania, przydałoby się zaopatrzyć w zeszyty lub notesy. Te pierwsze są najbardziej popularne i głównie dominują u młodszych uczniów, którzy skrupulatnie notują wszystkie informacje z lekcji i dbają o estetykę swoich zeszytów, traktując je jak swoje wizytówki. Im uczeń starszy, tym bardziej to zanika. W plecaku pojawia się tzw. „zeszyt od wszystkiego”, w którym pojawiają się tylko najważniejsze informacje. Alternatywą może być jeszcze notes, z którego chętnie korzystają uczniowie szkół średnich czy studenci, zdobywający wykształcenie wyższe.

Podsumowując – wybierając się na zakupy z młodą osobą, rozpoczynającą swój nowy rok szkolny, przygotuj się na długi spacer po sklepowych alejkach i uzbrój się w dużą ilość cierpliwości. Z pewnością się przyda podczas zakupów uzupełniających wyposażenie tornistra.

 

 

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie