Blog - Najnowsze informacje o promocjach


22.06
2016
1209

Prezenty dla nauczycieli

Prezenty dla nauczycieli

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Jeszcze chwila i uczniowie będą odpoczywać od szkoły przez ponad dwa miesiące. Wakacje rozpocznie oficjalna akademia podsumowująca 10 miesięcy nauki. Dzieci i młodzież, ostatni raz w danej klasie, stawią się na rozdanie świadectw. Zawsze wtedy pojawia się dylemat – kupować prezenty dla nauczycieli czy nie? Jeśli tak, to co będzie najbardziej odpowiednie?

Tak czy nie?

Ogólnie przyjęło się, że wypada kupić prezenty dla nauczycieli. Nie chodzi jednak o obdarowywanie kilkunastoosobowego grona pedagogicznego, a raczej o podziękowanie wychowawcy. Są dwa sposoby na upominek. Pierwszy z nich to wręczenie drobiazgu przez jedną osobę, drugi natomiast zakłada składkę wszystkich uczniów danej klasy na większy podarek. W wyjątkowych sytuacjach daje się także drobne upominki nauczycielom, którzy szczególnie pomogli danemu uczniowi w usystematyzowaniu wiedzy.

 

Komu i kiedy?

Tak jak wyżej wspomnieliśmy – przede wszystkim wychowawcom i szczególnie wtedy, gdy kończymy już pewien etap edukacji, np. gimnazjum. A co z uczniami, którzy kończą rok szkolny z wyróżnieniem? Na ogół wręcza się wtedy upominek dyrektorowi. Jeśli uczeń jest kilkukrotnie nagradzany, nie musi już za każdym razem przynosić prezentu dyrekcji.

 

Mniej znaczy więcej

Niezależnie, czy uczniowie wręczają jeden czy kilka upominków nauczycielom, przy ich wyborze warto kierować się zasadą minimalizmu. Pedagog może poczuć się nieswojo, jeśli wręczany mu prezent będzie bardzo kosztowny.

 

Co?

Dla nauczycieli sprawdzają się przede wszystkim kwiaty i słodycze, np. duże czekolady lub bombonierki. Szczególnie słodycze są pożądane, ponieważ nie psują się tak szybko jak kwiaty. Na zakończenie szkoły najlepiej sprawdzają się „składkowe” prezenty, np. bransoletka.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie