Blog - Najnowsze informacje o promocjach


18.03
2016
1209

Polska jednym z liderów nowoczesnych płatności

Polska jednym z liderów nowoczesnych płatności

Jak informuje Gazeta Wyborcza, Polska jest jednym z liderów nowoczesnych płatności. W ostatnim czasie wzrosło zainteresowanie innymi sposobami opłat niż te tradycyjne – gotówką. Sposobów płacenia jest wiele, począwszy od kart płatniczych, na aplikacjach telefonicznych skończywszy. Mimo wachlarza nowoczesnych płatności, nadal wybieramy te tradycyjne.

Blisko połowa Polaków płaci gotówką, nawet za droższe produkty jak na przykład meble. Tylko 3-4 procent kupujących płaci wyłącznie kartą, a reszta respondentów wybiera raz kartę, a raz gotówkę. Jeśli chodzi o karty, to Polacy mają ich około 20 mln, a co miesiąc dokonują nimi kilkanaście milionów transakcji (większość z nich korzystając z możliwości płatności zbliżeniowej, która pojawiła się na naszym rynku w 2008 roku).

Również jeżeli chodzi o opłacanie rachunków, Polacy nadal najczęściej wybierają takie rozwiązania jak na przykład pójście na pocztę i opłacenie kwitów, niż zrobienie przelewu przez Internet. Tego typu działania nie są korzystne dla klientów, ponieważ tradycyjne opłaty wiążą się przeważnie z prowizją, podczas gdy przelew internetowy jest za darmo.

Rozwijaniu się nowych technologii płatniczych sprzyja fakt, że Polska weszła w nowoczesną bankowość dosyć niedawno i zaczęła ją budować od początku, krok po kroku. Eksperci twierdzą, że tego typu rynek jest bardziej chłonny i przyjazny wdrażaniu nowych rozwiązań aniżeli rynki dojrzałe, gdzie klienci przyzwyczaili się do określonego typu płatności.

Środki płatnicze cały czas się zmieniają i już niedługo mogą nam zostać zaproponowane nowe, na przykład płatność za pomocą skanu siatkówki oka czy odcisku palca. Szeroki wybór sposobów płatności sprawia, że każdy może wybrać ten najbardziej wygodny dla siebie.

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie