Blog - Najnowsze informacje o promocjach


14.03
2016
1209

Co czwarty konsument jest niezadowolony

Co czwarty konsument jest niezadowolony

Według raportu Jakość Obsługi w Polsce przygotowanego przez Polski Program Jakości Obsługi, co czwarty konsument jest rozczarowany pozostawiając miejsce obsługi. Najbardziej przeszkadzają kwestie dotyczące czasu obsługi, jak i zachowania personelu.

Według raportu z najlepszą obsługą spotkać się można w Szczecinie oraz Krakowie, najwięcej do zarzucenia konsumenci mają obsłudze w Łodzi oraz Lublinie.

Z doświadczenia w badaniu rynku usług najwyższe oceny zyskują branże, które związane są z przyjemnościami, rozrywką oraz samorozwojem. Do najlepszej trójki należą salony urody (83 %), szkoły i kursy (82,3%), a także sklepy internetowe (81,2%).

Konsumenci najbardziej cenią sobie wygląd miejsca obsługi (77,9%) oraz kompetencje personelu (76,9 %). Następnie ważna jest oferta oraz asortyment miejsca obsługi (76,3%).  Najwięcej do zarzucenia mają organizacji obsługi oraz temu, ile czasu owa obsługa trwa (73,7%). Konsumenci oczekują od obsługi szybszej realizacji usług, wiadomo nie od dziś, że nikt nie lubi stać w kolejkach.  Zwracają też uwagę na zachowanie personelu, które czasem jest nie na miejscu (75,2%), ważna jest także reakcja i rozwiązania na sytuacje wyjątkowe, które zawsze mogą się zdarzyć.

Polski Program Jakość Obsługi zbiera opinie od konsumentów przez cały rok. Opinie można przesyłać za pomocą portalu jakoscobslugi.pl, a także mobilnej aplikacji Premia360. Tegoroczna edycja zebrała aż 139 069 stanowisk z całej Polski.

Kategorie: Poradnik
Tagi: kolejka, konsumenci, obsługa, niezadowolenie, personel

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie