Blog - Najnowsze informacje o promocjach


14.03
2016
1209

Co czwarty konsument jest niezadowolony

Co czwarty konsument jest niezadowolony

Według raportu Jakość Obsługi w Polsce przygotowanego przez Polski Program Jakości Obsługi, co czwarty konsument jest rozczarowany pozostawiając miejsce obsługi. Najbardziej przeszkadzają kwestie dotyczące czasu obsługi, jak i zachowania personelu.

Według raportu z najlepszą obsługą spotkać się można w Szczecinie oraz Krakowie, najwięcej do zarzucenia konsumenci mają obsłudze w Łodzi oraz Lublinie.

Z doświadczenia w badaniu rynku usług najwyższe oceny zyskują branże, które związane są z przyjemnościami, rozrywką oraz samorozwojem. Do najlepszej trójki należą salony urody (83 %), szkoły i kursy (82,3%), a także sklepy internetowe (81,2%).

Konsumenci najbardziej cenią sobie wygląd miejsca obsługi (77,9%) oraz kompetencje personelu (76,9 %). Następnie ważna jest oferta oraz asortyment miejsca obsługi (76,3%).  Najwięcej do zarzucenia mają organizacji obsługi oraz temu, ile czasu owa obsługa trwa (73,7%). Konsumenci oczekują od obsługi szybszej realizacji usług, wiadomo nie od dziś, że nikt nie lubi stać w kolejkach.  Zwracają też uwagę na zachowanie personelu, które czasem jest nie na miejscu (75,2%), ważna jest także reakcja i rozwiązania na sytuacje wyjątkowe, które zawsze mogą się zdarzyć.

Polski Program Jakość Obsługi zbiera opinie od konsumentów przez cały rok. Opinie można przesyłać za pomocą portalu jakoscobslugi.pl, a także mobilnej aplikacji Premia360. Tegoroczna edycja zebrała aż 139 069 stanowisk z całej Polski.

Kategorie: Poradnik
Tagi: kolejka, konsumenci, obsługa, niezadowolenie, personel

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie