Blog - Najnowsze informacje o promocjach


07.03
2016
1209

Polacy kupują najczęściej

Polacy kupują najczęściej

Nad podstawie badań przeprowadzonych przez firmę Nielsen, okazuje się, że to właśnie My Polacy najczęściej poddajemy się zakupowemu szaleństwu. Naszymi ulubionymi, najczęściej odwiedzanymi miejscami są małe sklepy osiedlowe, na drugim miejscu dyskonty, na trzecim sklepy convenience, natomiast najrzadziej uczęszczamy do dużych hipermarketów.

Najwyższy wynik w Europie – 13 razy w miesiącu, to zakupy Polaków w sklepach osiedlowych i ten wynik nie zmienił się od 2010 roku. O tym wyniku świadczy, że Polacy najchętniej udają się po zakupy, kierując się dogodną lokalizacją czy oszczędnością czasu. Znacznie wzrosła częstotliwość udziału Polaków w dyskontach, z 7 do 12 razy w tygodniu. Jednocześnie jest to najwyższy wynik w całej Europie. Do sklepów typu convenience, udajemy się 9 razy w tygodniu. Tego typu punkt handlowy jest atrakcyjny dla nas ze względu na dobre zaopatrzenie sklepu w najpotrzebniejsze produkty, a także charakteryzujący się długimi godzinami otwarcia. Do dużych sklepów, hipermarketów udajemy się zwykle 4,5 razy w tygodniu.

Na drugim miejscu pod względem częstotliwości robienia zakupów, znaleźli się klienci państwa Bułgarskiego. Częstość robienia zakupów Bułgarów w sklepach osiedlowych jest taki sam jak Polaków. Do sklepów convenience udają się znacznie rzadziej w porównaniu do Polaków - 2,5 razy w tygodniu, jednak do hipermarketów nawet do 12 razy w tygodniu. Na trzecim miejscu znaleźli się klienci Hiszpańscy. Hiszpanie najczęściej udają się do supermarketów - nawet 10 razy w tygodniu, do sklepów convenience – 7 razy, natomiast do dyskontów od 4 do 9 razy.

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie