Blog - Najnowsze informacje o promocjach


07.03
2016
1209

Polacy kupują najczęściej

Polacy kupują najczęściej

Nad podstawie badań przeprowadzonych przez firmę Nielsen, okazuje się, że to właśnie My Polacy najczęściej poddajemy się zakupowemu szaleństwu. Naszymi ulubionymi, najczęściej odwiedzanymi miejscami są małe sklepy osiedlowe, na drugim miejscu dyskonty, na trzecim sklepy convenience, natomiast najrzadziej uczęszczamy do dużych hipermarketów.

Najwyższy wynik w Europie – 13 razy w miesiącu, to zakupy Polaków w sklepach osiedlowych i ten wynik nie zmienił się od 2010 roku. O tym wyniku świadczy, że Polacy najchętniej udają się po zakupy, kierując się dogodną lokalizacją czy oszczędnością czasu. Znacznie wzrosła częstotliwość udziału Polaków w dyskontach, z 7 do 12 razy w tygodniu. Jednocześnie jest to najwyższy wynik w całej Europie. Do sklepów typu convenience, udajemy się 9 razy w tygodniu. Tego typu punkt handlowy jest atrakcyjny dla nas ze względu na dobre zaopatrzenie sklepu w najpotrzebniejsze produkty, a także charakteryzujący się długimi godzinami otwarcia. Do dużych sklepów, hipermarketów udajemy się zwykle 4,5 razy w tygodniu.

Na drugim miejscu pod względem częstotliwości robienia zakupów, znaleźli się klienci państwa Bułgarskiego. Częstość robienia zakupów Bułgarów w sklepach osiedlowych jest taki sam jak Polaków. Do sklepów convenience udają się znacznie rzadziej w porównaniu do Polaków - 2,5 razy w tygodniu, jednak do hipermarketów nawet do 12 razy w tygodniu. Na trzecim miejscu znaleźli się klienci Hiszpańscy. Hiszpanie najczęściej udają się do supermarketów - nawet 10 razy w tygodniu, do sklepów convenience – 7 razy, natomiast do dyskontów od 4 do 9 razy.

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie