Blog - Najnowsze informacje o promocjach


03.03
2016
1209

Marki własne sieci handlowych - co o nich myślimy?

Marki własne sieci handlowych - co o nich myślimy?

Na podstawie badań zrealizowanych przez ARC Rynek i Opinia - jedna trzecia konsumentów docenia produkty marek własnych sieci handlowych. Ponad 70% proc. konsumentów ma świadomość istnienia produktów marek własnych, jednak konsumenci częściej wybierają produkty z wyeksponowaną nazwą sieci. 37% badanych, przyznaje, że nie warto wydawać pieniędzy na produkty markowe, skoro produkty własne są tak samo dobre jak od producenta.

 

Marki własne to produkty oferowane przez daną przez daną sieć handlową. Zwykle są to produkty, które są tańsze w porównaniu do produktów markowych. Ze względu na niższą cenę, produkt z góry dostaje ocenę gorszego. O wyborze produktu decyduje również opakowanie, które w porównaniu do marek handlowych często jest nieatrakcyjne dla konsumenta.

W ocenie marek, badani wypowiadali się najczęściej –„znana – nieznana”, „droga-tania” . Produkty sieci handlowych zwykle oceniane były jako znane, ale i droższe w porównaniu do marek własnych. Z badań wynika, że konsumenci ufniej podchodzą do produktów, które zawierają logo marki. Przykładem może być wybór produktów na prezent. Badani częściej wybierają produkty marek handlowych, jako godnych polecenia. Na wybór produktów przekłada się również dostępność. Produkty handlowe są o wiele bardziej dostępne w porównaniu do produktów własnych co przekłada się na wiedzę o produktach dostępnych w sieciach własnych. 

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie