Blog - Najnowsze informacje o promocjach


26.02
2016
1209

Jak urządzić pokój dziecka?

Jak urządzić pokój dziecka?

Dziecko, podobnie jak dorosła osoby, również ma swoje potrzeby, aby posiadać wymarzony pokój. Jego wystrój i sposób przygotowania zależy od wieku malucha. Inaczej należy się zachować, wybierając materiały dla niemowlęcia, a inaczej dla kilkulatka, który chciałby mieć realny wpływ na to, jakie meble znajdą się w jego małym pomieszczeniu. Zrób wszystko, aby było to przytulne miejsce, w którym dziecko z przyjemnością będzie spędzać czas. Jak się do tego zabrać?

Skup się na potrzebach dziecka

Pokój Twojego malucha powinien znajdować się możliwie najbliżej sypialni. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych dzieci, aby rodzice mogli szybko zareagować w razie niepokojących sygnałów. Istotne jest także nasłonecznienie pokoju. Duża ilość światła wspomaga przyswajanie witaminy D i doskonale przeciwdziała zimowej depresji. Dziecko z czasem zacznie stawać się bardziej samodzielne, toteż zawczasu należy pomyśleć o wymiarach pomieszczenia. Maluch nie potrzebuje ogromnej przestrzeni, więc optymalnym rozwiązaniem będzie przygotowanie pokoju o wymiarach ok. 15 m. kw. Niech dziecko samo zgłasza swoje propozycje dotyczące dekoracji na ścianach czy też kształtu poszczególnych akcesoriów. Dzięki temu poczuje się w swoim pokoju bardziej jak u siebie ze względu na wystrój, którego samo zapragnęło. Miej tylko na względzie fakt, że maluch kiedyś podrośnie i niektóre, zbyt dziecięce artykuły, mogą już go nie interesować. Wybieraj więc takie elementy, które łatwo będzie w przyszłości zmienić.

Jak zapełnić przestrzeń?

Najbardziej klasyczną metodą postępowania jest potraktowanie pokoju dziecka jako trójwarstwowej bryły. Przy podłodze powinny znajdować się artykuły dla malucha, który jeszcze raczkuje. Nieco wyżej należy umieścić akcesoria dla chodzącego dziecka, a najwyżej warto pomyśleć o miejscu tylko dla rodziców. Umieść w nim artykuły używane sezonowo czy też aktualnie niepotrzebne dziecku, aby nie zagracały one przestrzeni, w której się porusza. Kolejnym krokiem, który należy poczynić, jest podzielenie pokoju na kilka stref. Niech miejsca, w których dziecko bawi się, odrabia lekcji czy też śpi zostaną wyraźnie oddzielone. W ten sposób dziecko będzie miało jasność, które meble i akcesoria do czego służą i nauczy się z nich korzystać w prawidłowy sposób. Chcąc zaopatrzyć się w elementy wyposażenia pokoju dziecięcego warto odwiedzićtakie sklepy jak Abra, Meblik, Ikea czy Vox. Kody rabatowe pozwolą Ci na zdobycie wszystkiego, co niezbędne, w bardzo atrakcyjnej cenie. Wybierz się więc na zakupy ze swoim maluchem i przy okazji oszczędzaj pieniądze - każda ze stron będzie mogła być wówczas w pełni zadowolona.

Kategorie: Poradnik
Tagi: Abra, IKEA, Meble, Meblik, VOX

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie