Blog - Najnowsze informacje o promocjach


04.02
2016
1209

Ile pączków zje przeciętny Polak w tłusty czwartek?

Ile pączków zje przeciętny Polak w tłusty czwartek?

Czy zastanawialiście się kiedyś, ile pączków średnio jedzą Polacy w tłusty czwartek? Okazuje się, że jesteśmy całkiem wysoko w rankingu pączkożerców.

Przeciętny Polak zje blisko 5 pączków w tłusty czwartek. Według badań pączki jemy dwa razy dziennie, w ciągu dnia w pracy, a także w domu z rodziną. Nawet ludzie, którzy konsekwentnie trzymają się swojej diety, wolnej od glutenu i cukru, w tłusty czwartek zapominają na chwilę o swoich przyzwyczajeniach i śmiało zajadają się łakociami. W zależności od regionu przysmaki  zmieniają się. Pierwsze miejsce bezspornie należy do pączka, ale prócz niego królują także oponki, faworki czy chruściki. Większość cukierni nie zwiększa cen pączków z okazji tego święta, zdecydowanie częściej można spotkać ceny promocyjne, które mają zachęcić do kupna akurat w konkretnej piekarni. Cena jednego pączka oscyluje między 1,20 zł a 2,50 zł. Cena jest uzależniona głównie od lokalnego rynku oraz wielkości miasta w której owa piekarnia się znajduje. Co ciekawe w ramach badań najniższe i najwyższe ceny pączków znaleziono równocześnie w Warszawie czy Częstochowie.

Jeśli jeszcze dziś nie udało Ci się znaleźć chwili, aby zjeść pączka i zrelaksować się przy nim, polecamy krótki spacer do pobliskiej cukierni.

Kategorie: Poradnik
Tagi: pączek, tłusty czwartek

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?
Poradnik
18.01
2019
1209

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?

Dzień Babci i Dziadka to idealny czas by spotkać się z dziadkami i obdarować ich prezentami. Seniorów możemy zabrać na różne występy, zaoferować chwilę relaksu albo kupić drobny upominek.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Kiedy nie zrobisz zakupów?  Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]
Poradnik
14.01
2019
1209

Kiedy nie zrobisz zakupów? Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]

W 2018 roku weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Zakaz ten wywołuje wiele kontrowersji po dziś dzień. W 2019 roku sklepy będą zamknięte jeszcze częściej…

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie