Blog - Najnowsze informacje o promocjach


02.02
2016
1209

Polacy przed zakupami suzkają rekomendacji

Polacy przed zakupami suzkają rekomendacji

Im bardziej jesteśmy zaangażowani w nabycie produktu, tym bardziej emocjonalnie podchodzimy do rekomendacji. Chętnie dzielimy się ze znajomymi opinią na temat droższych oraz bardziej potrzebnych dla nas produktów, a takoż usług. Ta zasada dotyczy szczególnie usług prawniczych oraz samochodów – wynika z badań dr Jolanty Tkaczyk z Katedry Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego.

Dr Jolanta Tkaczyk zajmuje się  badaniem komunikacji nieformalnej. Szuka odpowiedzi na pytania, co skłania do decyzji zakupowej i wpływa na opinie o produktach oraz usługach. We wrześniu 2014 roku dr Jolanta Tkaczyk przepytała 1000 konsumentów w wieku od 15 do 50 lat, czy zdarzyło im się zarekomendować lub odradzić  komuś usługę lub towar. Osoby badane wybierały z listy produkt lub usługę, kupno których było dla nich najbardziej ważne.

Jak wynika z badań - 84 proc. ankietowanych zadeklarowało, że poleciło komuś produkt lub usługę, a 46 proc., że zdarzyło im się kogoś zniechęcać do zakupu.

Pozytywne lub negatywne opinie pochodzą z poziomu zaangażowania w kupno produktu. Dr Tkaczyk wyjaśnia to: „ Poprzez zaangażowanie w zakup rozumiemy to, jak ważny jest on dla nas, jakie ma znaczenie dla naszego życia, zdrowia, rodziny.”

Decydującym czynnikiem  o zaangażowanie w zakup i polecanie sobie produktu  jest wiek.

- Im młodsi konsumenci, tym bardziej angażują się w zakup komórki. Nowy sprzęt jest dla nich bardzo ważny, jego zakup wiąże się z dużym wydatkiem. Dla osoby dojrzałej kupno telefonu nie jest aż tak istotną sprawą. A co za tym idzie, młodsi konsumenci chętniej niż starsi polecają sobie potem konkretne modele smartfonów – tłumaczy dr Jolanta Tkaczyk.

Dla ponad 60 proc. Polaków rekomendacje są najbardziej wiarygodnym źródłem informacji. Rekomendacje dotyczą głównie hoteli, restauracji, filmów, usług medycznych, a takoż prawniczych.

Kategorie: Poradnik
Tagi: zakupy, rekomendacja, zaangażowanie

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie