Blog - Najnowsze informacje o promocjach


29.01
2016
1209

Do 2017 roku Nestlé zamierza zmniejszyć ilość wykorzystywanych opakowań aż o 100 000 ton

Do 2017 roku Nestlé zamierza zmniejszyć ilość wykorzystywanych opakowań aż o 100 000 ton

Wyjątkowe badania zrealizowała niedawno firma Nestlé w swoim szwajcarskim laboratorium. Naukowcy z Nestlé Research Center w Lozannie poddali analizie siedemset tabliczek czekolady, testując je pod względem wpływu wilgoci, tlenu oraz światła. Nikt wcześniej nie sprawdzał na taką skale, jak mocno te czynniki działają na artykuły w czasie wyznaczonego im terminu przydatności do spożycia.

Deficyt dokładnych danych sprawia, że producenci wykorzystują opakowania, gwarantujące maksymalną ochronę dla artykułów spożywczych.  Im większą ochronne daje opakowanie, tym bardziej złożoną ma strukturę i tym trudniej poddaje się ono biodegradacji.  Im precyzyjnie uda się scharakteryzować odporność produktu na wilgoć, tlen, światło, tym lepiej da się dopasować do niego właściwe opakowanie, które pozwoli zachować  jakość oraz świeżość artykułu.

Pracownicy laboratorium Nestlé umieścili obok siebie w szczelnie zamkniętym pomieszczeniu siedemset czekoladek. Przed tym rozdzielone je na grupy i zapakowano w przezroczyste opakowania o różnych właściwościach np. z wysoką lub niższą barierą tlenową. Podłączono tabliczki do specjalnych czujników i wystawiono na działanie światła przez 24 h. Co 30 dni czekoladki są testowano prze zespól ekspertów, którzy stwierdzają czy nie utraciły one na właściwościach smakowych lub jakości. Ustalenia naukowców powinny umożliwić Nestlé obliczenie, ile tlenu i w jakim czasie zacznie wpływać na właściwości produktu, biorąc pod uwagę rodzaj opakowania.

Badanie umożliwi dobranie właściwego opakowania oraz daty ważności artykułów. Pozwoli to zmniejszyć ilość wykorzystywanych opakowań aż o 100 000 ton przy równoczesnym zagwarantowaniu bezpieczeństwa i jakości produktów.

Kategorie: Poradnik
Tagi: nestle, opakowania

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Zero Waste - styl życia, który wchodzi do sklepów!
Polecamy
15.03
2019
1209

Zero Waste - styl życia, który wchodzi do sklepów!

Zero Waste to styl życia, który motywuje nas do unikania zbędnego kupowania, używania rzeczy ponownie oraz utylizowania. Do filozofii dołączyły się sieci sklepów sprzedając produkty całkowicie organiczne. O krok dalej poszedł bydgoski Carrefour, w którym zrobimy zakupy do własnych pojemników!

Czytaj więcej »
Dzień Kobiet! Jak świętujemy je dzisiaj?
Poradnik
25.02
2019
1209

Dzień Kobiet! Jak świętujemy je dzisiaj?

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Dawniej było silnie związane z walką o prawa kobiet. Dzisiaj jest to raczej przyjemne święto, w którym możemy obdarować najbliższe Panie. Jaki prezent wywoła uśmiech na Jej twarzy?

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie