Blog - Najnowsze informacje o promocjach


21.01
2016
1209

Koniec niedzielnych zakupów?

Koniec niedzielnych zakupów?

Chyba każdy z nas, chociaż raz, zapomniał zrobić zakupy w tygodniu i pomyślał sobie ze spokojem, że sklepy też otwarte są w niedzielę. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że kiedy tylko chcemy, wyszukujemy otwarty sklep i z niego korzystamy.

W Polsce blisko milion osób pracuje w branży handlowej. Na dzień dzisiejszy ograniczenie handlu dotyczy zaledwie trzynastu świąt państwowych i religijnych. Dla przykładu w Austrii ograniczenie to obejmuje wszystkie niedziele w roku; w Hiszpanii czy Portugalii z pracy w niedziele rezygnują większe placówki. Zagraniczni przedsiębiorcy są zdecydowanie przeciwni wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę. Krajowi zaś twierdzą, że najchętniej utrzymaliby aktualny stan.  Wszyscy są zgodni, że w niedzielę zakupy robi się w większych supermarketach czy centrach handlowych. Mniejsi przedsiębiorcy wynajmujący lokal w centrum handlowym twierdzą, że ów zakaz obniżyłby znacząco ich przychód, ponieważ w niedzielę obiekty te pękają w szwach. Grzegorz Łaptaś, dyrektor w dziale doradztwa PwC zwraca uwagę na reakcję klientów. Czy będą zadowoleni, że w dniu wolnym od pracy nie mają możliwości zrobienia zakupów, na które nie znaleźli czasu w tygodniu?

Do pani premier skierowana została propozycja wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę.  - Polskie firmy są zdecydowanie za, przygotowujemy projekt- mówi w  rozmowie z "Rzeczpospolitą" Alfred Bujara, szef handlowej "Solidarności".

Ciężko podjąć decyzję w sprawie sytuacji, która jeszcze nie zaistniała i nie mamy z nią doświadczenia. Zanim jednak powyższa ustawa wejdzie w życie minie wiele negocjacji i dyskusji, czy jest ona w stanie coś realnie zmienić.

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie