Blog - Najnowsze informacje o promocjach


21.01
2016
1209

Koniec niedzielnych zakupów?

Koniec niedzielnych zakupów?

Chyba każdy z nas, chociaż raz, zapomniał zrobić zakupy w tygodniu i pomyślał sobie ze spokojem, że sklepy też otwarte są w niedzielę. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że kiedy tylko chcemy, wyszukujemy otwarty sklep i z niego korzystamy.

W Polsce blisko milion osób pracuje w branży handlowej. Na dzień dzisiejszy ograniczenie handlu dotyczy zaledwie trzynastu świąt państwowych i religijnych. Dla przykładu w Austrii ograniczenie to obejmuje wszystkie niedziele w roku; w Hiszpanii czy Portugalii z pracy w niedziele rezygnują większe placówki. Zagraniczni przedsiębiorcy są zdecydowanie przeciwni wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę. Krajowi zaś twierdzą, że najchętniej utrzymaliby aktualny stan.  Wszyscy są zgodni, że w niedzielę zakupy robi się w większych supermarketach czy centrach handlowych. Mniejsi przedsiębiorcy wynajmujący lokal w centrum handlowym twierdzą, że ów zakaz obniżyłby znacząco ich przychód, ponieważ w niedzielę obiekty te pękają w szwach. Grzegorz Łaptaś, dyrektor w dziale doradztwa PwC zwraca uwagę na reakcję klientów. Czy będą zadowoleni, że w dniu wolnym od pracy nie mają możliwości zrobienia zakupów, na które nie znaleźli czasu w tygodniu?

Do pani premier skierowana została propozycja wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę.  - Polskie firmy są zdecydowanie za, przygotowujemy projekt- mówi w  rozmowie z "Rzeczpospolitą" Alfred Bujara, szef handlowej "Solidarności".

Ciężko podjąć decyzję w sprawie sytuacji, która jeszcze nie zaistniała i nie mamy z nią doświadczenia. Zanim jednak powyższa ustawa wejdzie w życie minie wiele negocjacji i dyskusji, czy jest ona w stanie coś realnie zmienić.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie