Blog - Najnowsze informacje o promocjach


19.01
2016
1209

Jak nie przepłacać podczas zakupów online?

Jak nie przepłacać podczas zakupów online?

Najłatwiej jest nam oszczędzać, gdy trzymamy pieniądze w dłoni, widzimy ich wartość, potrafimy szybko przekalkulować cenę towaru, jakim jesteśmy zainteresowani i porównać z budżetem. Do tej pory zakupy w Internecie mogły wydawać się pułapką- oprócz tego, że są wygodniejsze, dostępny jest znacznie większy wybór asortymentu, sprzedawcy stosują przemyślane tricki, które doprowadzają Cię do wydania większej niż planowana kwota pieniędzy. Na szczęście jest kilka sposobów na oszczędzanie w sieci. Warto się z nimi zaznajomić i podnieść własną świadomość kupowania. Dostrzeżenie mechanizmów marketingowych to klucz do sukcesu i wygranej w walce z przepłacaniem.

5 sposobów na zaoszczędzenie na zakupach w sieci

1.Oszczędzanie to sztuka wyboru. Podczas zakupów w Internecie należy wykazać się jeszcze większą czujnością, nie dać się zwieźć krzykliwym napisom, neonowym animowanym banerom, emocjom związanym z promocjami. Wcielaj sukcesywnie w życie poniższe metody, a przekonasz się, że zakupy w sieci nie są tożsame z wydaniem wszelkich oszczędności.

2.Słyszałeś o newsletterach? Programach partnerskich? Jeśli nie, przyjrzyj się dokładnie stronie internetowej swojego ulubionego sklepu. Zwykle wystarczy w przeznaczone na to okienko wpisać swój adres e-mail. Dzięki temu, na Twoją skrzynkę pocztową będą regularnie przychodziły oferty nowych produktów, a Ty dzięki temu zyskasz nawet 10% rabatu. Tak samo z programami lojalnościowymi- część sklepów umożliwia Ci zbieranie punktów, przy każdych kolejnych zakupach. Pewna uzbierana kwota przyniesie Ci również rabat.

3.Odnotuj, że sprzedaż w Internecie kierowana jest promocyjnym kalendarzem. Jeśli wiesz, że zbliżają się święta, końcówka sezonu, odłóż zakupy na ten właśnie okres. Ceny produktów są wówczas niższe nawet o 90%. Są to tak zwane wyprzedaże sezonowe, oprócz nich, sklep regularnie przygotowuje dla swoich klientów promocje krótkookresowe. Warto się nimi zainteresować.

Korzystasz z porównywarek cen? Jeśli nie, zacznij! Zdecydowanie się na zakupy z lenistwa to najgorsza zbrodnia dla naszego portfela. Jako, że sklepy konkurują ze sobą również w sieci, warto porównać ceny upatrzonego produktu na różnych stronach internetowych. To pierwszy krok do regularnego oszczędzania, zdziwisz się z jakim spektrum cen można się spotkać w Internecie.

4.Kolejny sposób na zachowanie części pieniędzy to outlety. Nie każdy klient zagląda do tej kategorii produktów. Warto pamiętać, że są to towary pełnowartościowe, również objęte gwarancją, zdatne do użytku. Najczęściej trafiają tam po prostu ostatnie egzemplarze kolekcji. Zaglądaj tam, a być może znajdziesz to czego szukasz, w dużo niższej cenie, w porównaniu do regularnej.

5.Definitywną bronią przeciwko przepłacaniu w sieci są kody rabatowe. Teraz niemalże każdy sklep oferuje swoim klientom możliwość pozyskiwania kodów uprawniających do zniżki. Zarówno muzyczny sklep Empik jak i RTV EURO AGD sklep z elektroniką honorują kupony rabatowe, a lista sklepów jest znacznie dłuższa. Zdobądź kod i wklej go w odpowiednie miejsce podczas finalizowania zamówienia, a jego wartość zostanie odliczona od ceny produktu już w koszyku.

 

 

 

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie