Blog - Najnowsze informacje o promocjach


14.01
2016
1209

Co przyniesie rok 2016 w nowościach napojowych?

Co przyniesie rok 2016 w nowościach napojowych?

Rosnąca świadomość zdrowotna konsumentów wymusza na producentach większą dbałość o walory zdrowotne, nie smakowe. Potrzeba dotyczy napojów bezalkoholowych, których dotychczasowy skład pozostawiał wiele do życzenia.

Wszechobecnie promowany zdrowy styl życia, który dotyczy zarówno diety jak i ćwiczeń fizycznych przyczynił się do zmiany profilu konsumentów. Ci zainteresowani są już nie tylko dobrym smakiem płynu, ale przede wszystkim składem i funkcjonalnością.

Coraz więcej producentów stawia na naturalne dodatki – zioła, sok z brzozy, trawę cytrynową, aloes, sok z winogron i inne. Eksperci przewidują, że zwiększy się zainteresowanie herbatami mrożonymi i właśnie w tym sektorze pojawi się najwięcej funkcjonalnych zmian. Na rynku Niemieckim dużą popularnością cieszy się Eistee firmy Alnatura. Jest to herbata mrożona o smaku trawy cytrynowej, wzbogacona o sok ze stewii i z winogron.

Badania pokazują, że to głównie kobiety napędzają popularność zmian na rynku napojów – są bardziej niż mężczyźni nastawione na zdrowy tryb życia i zwracają większą uwagę na skład kupowanych towarów.

Na razie przekształcenia funkcjonalne płynów, nie są zbyt popularne, jednak widać wzrastającą ciekawość tym tematem, głównie na rynku czeskim, estońskim, niemieckim i austriackim. Głownie większe firmy nie wykazują chęci zmian w składnikach – to małe firmy i lokalni producenci kierują tematem napojowych rewolucji.

Kategorie: Poradnik
Tagi: napoje, nowości

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?
Poradnik
18.01
2019
1209

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?

Dzień Babci i Dziadka to idealny czas by spotkać się z dziadkami i obdarować ich prezentami. Seniorów możemy zabrać na różne występy, zaoferować chwilę relaksu albo kupić drobny upominek.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Kiedy nie zrobisz zakupów?  Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]
Poradnik
14.01
2019
1209

Kiedy nie zrobisz zakupów? Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]

W 2018 roku weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Zakaz ten wywołuje wiele kontrowersji po dziś dzień. W 2019 roku sklepy będą zamknięte jeszcze częściej…

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie