Blog - Najnowsze informacje o promocjach


08.01
2016
1209

Dropshipping nadzieją dla niewielkich sklepów i jednoosobowych firm

Dropshipping nadzieją dla niewielkich sklepów i jednoosobowych firm

O dropshippingu dotychczas słyszało niewiele osób, to całkiem nowe rozwiązanie logistyczne, ukierunkowane na sklepy internetowe.

Czym jest dropshipping?

Dropshipping, to model logistyczny, który działa na obszarze sklepów internetowych. Wysyłka towaru odbywa się wprost od dostawcy. Dzięki temu niewielkie sklepy internetowe nie muszą posiadać kosztownych magazynów. Właściciel sklepu przesyła zamówienia klientów do dostawcy, a ten realizuje je.

Zalety dropshippingu

Sklep internetowy nie musi posiadać magazynu, dzięki czemu ogranicza miesięczne wydatki. Następnie, właściciel nie gromadzi nadmiaru towarów, dzięki czemu nie zamraża gotówki. Ponadto, sklep ma pewność, że towar zostanie dostarczony szybciej, niż gdyby asortyment wędrował od dostawcy, sklepu internetowego, aż do klienta. Cennym okazuje się także czas, który można poświęcić na strategie sprzedażowe, lub inne sprawy bieżące.

Wady dropshippingu

Pomimo licznych zalet, model logistyczny posiada również parę słabych stron.

W razie złej komunikacji pomiędzy sklepem, a magazynem, mogą powstać niejasności, czy towar na pewno został wysłany i czy na pewno dotarł w miejsce docelowe. Firma nie ma wpływu na opakowania, w których przedmioty trafiają do klienta – brak możliwości oznakowania marki na paczkach. Ponadto kontakt z klientem zostaje samoistnie ograniczony.

 

W Internecie powstają strony gromadzące hurtownie, które działają według zasad dropshippingu. Ta metoda zyskuje popularność dzięki przeważającym zaletom – ekonomiczności czasu i pieniędzy. Nowy model logistyczny otwiera nowe ścieżki dla sklepów internetowych, które często prowadzone są przez jedną osobę.

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie