Blog - Najnowsze informacje o promocjach


28.12
2015
1209

Większość naszych obowiązków przejmą urządzenia

Większość naszych obowiązków przejmą urządzenia

Internet rzeczy w Polsce jest coraz bardziej rozpoznawalny, między innymi dzięki urządzeniom, które mierzą nasza aktywność fizyczną, czy skład masy ciała. Jednak w porównaniu z rynkiem amerykańskim, czas pełnego rozkwitu Internetu rzeczy w Polsce, jeszcze nie nadszedł.

Internet rzeczy, to urządzenia, które poprzez bluetooth, Wi-Fi czy połączenie stacjonarne łączą się z użytkownikami, dostarczając niezbędne informacje. Niewielkie urządzenia gromadzą, przetwarzają  i wymieniają dane.

Nowa technologia ma wkrótce posługiwać się sprzętami, z których korzystamy codziennie. Na rynku istnieje czajnik, którym możemy sterować poprzez smartfon. Dzięki temu bez wstawania z łóżka możliwe jest zagotowanie wody na kawę. Ciekawym pomysłem okazuje się lodówka, która sama zamówi kończące się produkty. Kolejną ciekawostką są skarpety, które wyłączą telewizor, gdy użytkownik zaśnie.

Internet rzeczy, to również wiele możliwości dla handlu. Gromadzone informacje na niewielkich sprzętach wydają się kuszące dla marketerów. Za pomocą inteligentnych narzędzi, mogą pozyskać wiedzę na temat poruszania się klientów po sklepie, najczęściej kupowanych produktów i wiele innych informacji.

Markety nie pozostają w tyle z ciekawostkami technologicznymi – coraz bardziej popularne stają się Beacony. To chipy wbudowane w ściany galerii, które poprzez bluetooth łączą się z klientem. System Beacony przynosi obopólne korzyści – informuje konsumenta o najnowszych promocjach, a handlowca o wymaganiach i preferencjach klienta.

Pomimo tego, że rynek Polski dopiero wkracza w tak zaawansowane technologie, do roku 2018 planowane są 12 miliardowe zarobki.

Kategorie: Poradnik
Tagi: elektronika, nowe technologie, beacony

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie