Blog - Najnowsze informacje o promocjach


17.12
2015
1209

Ozdoby świąteczne

Ozdoby świąteczne

Świąteczną atmosferę zaczynamy czuć zazwyczaj tuż po Święcie Zmarłych, kiedy to witryny sklepowe zaczynają mienić się na przeróżne świąteczne kolory – dostrzegamy złote łańcuchy, biały spray imitujący śnieg, ciemnozielone choinki, renifery z czerwonymi nosami, a i na ciuchach pojawiają się świąteczne motywy. Poza tym półki sklepowe uginają się od czekoladowych mikołajów i pachnących pomarańczy.

Wiele z nas cieszy się na myśl, że już niedługo nadejdzie czas strojenia domu, zapachu mandarynek, sklejania długich łańcuchów na choinkę, rozplątywania lampek czy, wreszcie, ubierania choinki. Centrum Badań Opinii Publicznej dowodzi, że Polacy chętniej kupują gotowe ozdoby w marketach, niż wykonują je sami. Pomimo tego, wielu z nich podobają się świąteczne dekoracje, jednak brak im czasu na tworzenie ich. Duży wybór kształtów, wzorów, kolorów i przede wszystkim możliwość kupienia ozdób w cenach promocyjnych sprawia, że zainteresowani chętnie udają się na świąteczne zakupy, nawet całą rodziną.

W praktycznie każdym markecie, w okresie przedświątecznym, znajdziemy oferty, które zawierają poszukiwanie przez nas ozdoby, są to na przykład Tesco, Praktiker, Biedronka, Carrefour czy PoloMarket. Gdy obejrzymy wszystkie dekoracje, naszym spostrzeżeniom nie umknie fakt, że przedmioty upodabniane są do stałych symboli kulturowych – do Mikołaja, renifera, aniołków, śnieżynek i tak dalej. Ich ciepły wizerunek wywołuje uśmiech nie tylko u najmłodszych. Kolejno pojawiają się ozdoby, które posłużą nam do ubrania drzewka – to girlandy, łańcuchy, lamety , bombki, gwiazdy i wiele innych świecących i mieniących się elementów.

W gazetce Tesco, Dla Ciebie tylko najpiękniejsze prezenty odszukamy zarówno podarunki dla rodziny i przyjaciół, jak i różnorakie, przepiękne zdobienia – bombki serca perskie (4,49zł za 6 sztuk), bombki kropelki (6,49zł za 4 sztuki), bombki muchomorki (6,49zł za 4 sztuki), lampki wewnętrzne led (24,99zł) i wiele innych.

 W katalogu Leroy Merlin, Dom na Święta zgromadzone są przeróżne zawieszki już od 2,99zł. Następnie bombki wykonane ze szkła lub plastiku – imitująca sówkę (5,49zł za sztukę), w kształcie kolorowego pociągu (7,40 zł za opakowanie), czy ręcznie malowane (19,90zł za sztukę). Posesję możemy ustroić także z zewnątrz – do tego przydadzą się specjalne lampki zewnętrze za 79,90zł i za 99,90zł. Nasz dom będzie pięknie wyróżniał się już z daleka.

W poszukiwaniu choinki należy zajrzeć do ofert Tesco, Juli, BricoMarche, Tchibo czy PSB Mrówki. Są tam żywe i sztuczne drzewka od  19,99zł do 699zł.

Ciekawym pomysłem dla mniej zapracowanych, okaże się przystrojenie świątecznego drzewka w ozdoby zrobione własnoręcznie. Można użyć do tego lukrowanych pierników, sopelkowych lizaków, małych pralinek i innych słodkości. Zaletą tych ozdób jest to, że wraz z końcem Świąt możemy je ze smakiem zjeść. Ozdoby, które będą pięknie prezentowały się na gałązkach, a nie zaliczymy ich do jadalnych, to kolorowa krepa, wata upodabniająca się do śniegu, błyszczący brokat i niewielkie świece – znajdziemy je w Tchibo, Leroy Merlin czy Tesco. Z użyciem tych elementów należy uważać, szczególnie, jeśli w domu biegają małe dzieci – podczas świąt nietrudno o zadławienie ozdobami, czy o pożar.

Zainteresowaniem, głównie wśród dzieci, cieszą się interaktywne ozdoby, które wydają dźwięki kolęd, znajdzie się też chodzący Mikołaj z dzwoneczkiem czy sztuczny, padający śnieg zamknięty w szklanej kuli – figurkę w kuli (4,99zł), lampkę Rudolf LED (39,99zł), czubek choinkowy LED (7,99zł) i inne, kupimy w BricoMarche.

Pyszne, aromatyczne potrawy, najlepsze życzenia składane przy opłatku, gromkie śpiewy kolęd i stojąca w rogu choinka, ubrana w najstaranniej wykonane elementy, to wszystko składa się na sentyment, za którym tęsknimy już w nowym roku. Warto pomyśleć, czy stare, zakurzone bombki, zaplątane łańcuchy i przepalone lampki nie zasługują na odpoczynek i czy nie trzeba zaopatrzyć się w nowe, lśniące ornamenty, z których najmłodsze pokolenie, z pewnością bardzo się ucieszy.

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie