Blog - Najnowsze informacje o promocjach


15.12
2015
1209

Świąteczne zakupy przez internet

Świąteczne zakupy przez internet

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się sklepy internetowe. Szacuje się, że 75% Polaków chociaż raz w życiu zrobiło zakupy drogą elektroniczną. Taki sposób kupowania jest bardzo wygodny. Wystarczy wpisać w przeglądarkę nazwę szukanego produktu, wybrać sklep, kliknąć „kup”, wybrać sposób płatności i dostawy. Wystarczy dosłownie kilka minut i parę kliknięć, by to zrobić. Dlatego internauci tak bardzo lubią tego typu rozwiązanie.

Mimo że Polacy kupują przez cały rok, to znaczny wzrost zakupów online zauważalny jest w okresie świątecznym. Dla wielu zapracowanych osób jest to najlepsze wyjście, nie trzeba czekać w długich kolejkach, można przeczytać komentarze na dany produkt, wyszukać najtańszy sklep za pomocą porównywarki cenowej, a wszystkie produkty dostarczone będą dosłownie pod same drzwi. Ponadto zakupy robione przez internet są w wielu przypadkach o wiele tańsze niż w sklepach stacjonarnych, ze względu na koszt utrzymania obu typu sklepów. Przedsiębiorca, który zdecydował się prowadzić swoją działalność przez sieć ponosi koszt kilkudziesięciu złotych miesięcznie (postawienie i utrzymanie e-sklepu).

Udowodniono, że łatwość jaką daje nam kupowanie online sprawia, iż nabywamy rzeczy często pod wpływem impulsu, bez wcześniejszej analizy i porównywania ofert. Bardzo mocno widać takie zachowanie podczas świątecznych zakupów, gdy wiele rzeczy jest do zrobienia a na zakupy często nie zostawiamy zbyt dużo czasu. Jak wygląda polski internauta? Ponad połowę (50,2 proc.) stanowią mężczyźni. 17,4 proc. z nich znajduje się w przedziale wiekowym 15 – 24 lata, 23,1 proc. 25 – 34 lata, 19,4 proc. 35 – 44 lata, 15,5 proc. 45 – 54 lata, a ostatnia grupa to 55+ - 14,5 proc.

Kategorie: Poradnik
Tagi: sklep internetowy, zakupy świąteczne

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie