Blog - Najnowsze informacje o promocjach


15.12
2015
1209

Świąteczne zakupy przez internet

Świąteczne zakupy przez internet

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się sklepy internetowe. Szacuje się, że 75% Polaków chociaż raz w życiu zrobiło zakupy drogą elektroniczną. Taki sposób kupowania jest bardzo wygodny. Wystarczy wpisać w przeglądarkę nazwę szukanego produktu, wybrać sklep, kliknąć „kup”, wybrać sposób płatności i dostawy. Wystarczy dosłownie kilka minut i parę kliknięć, by to zrobić. Dlatego internauci tak bardzo lubią tego typu rozwiązanie.

Mimo że Polacy kupują przez cały rok, to znaczny wzrost zakupów online zauważalny jest w okresie świątecznym. Dla wielu zapracowanych osób jest to najlepsze wyjście, nie trzeba czekać w długich kolejkach, można przeczytać komentarze na dany produkt, wyszukać najtańszy sklep za pomocą porównywarki cenowej, a wszystkie produkty dostarczone będą dosłownie pod same drzwi. Ponadto zakupy robione przez internet są w wielu przypadkach o wiele tańsze niż w sklepach stacjonarnych, ze względu na koszt utrzymania obu typu sklepów. Przedsiębiorca, który zdecydował się prowadzić swoją działalność przez sieć ponosi koszt kilkudziesięciu złotych miesięcznie (postawienie i utrzymanie e-sklepu).

Udowodniono, że łatwość jaką daje nam kupowanie online sprawia, iż nabywamy rzeczy często pod wpływem impulsu, bez wcześniejszej analizy i porównywania ofert. Bardzo mocno widać takie zachowanie podczas świątecznych zakupów, gdy wiele rzeczy jest do zrobienia a na zakupy często nie zostawiamy zbyt dużo czasu. Jak wygląda polski internauta? Ponad połowę (50,2 proc.) stanowią mężczyźni. 17,4 proc. z nich znajduje się w przedziale wiekowym 15 – 24 lata, 23,1 proc. 25 – 34 lata, 19,4 proc. 35 – 44 lata, 15,5 proc. 45 – 54 lata, a ostatnia grupa to 55+ - 14,5 proc.

Kategorie: Poradnik
Tagi: sklep internetowy, zakupy świąteczne

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie