Blog - Najnowsze informacje o promocjach


10.12
2015
1209

Coraz więcej Polaków oszczędza

Coraz więcej Polaków oszczędza

W roku 2013, 53% Polaków zadeklarowało, że wydaje na bieżąco cała wypłatę, obecnie zgłosiło się jedynie 35%. Raport pokazuje, że Polakom żyje się lepiej – dzięki systematycznym podwyżkom płac, są w stanie odłożyć pewną sumę.

Dwa lata temu, 10% respondentów zgłosiło, że co miesiąc odkładają pewną część wynagrodzenia, w bieżącym roku liczby wzrosły o 6%, zatem 16% Polaków gromadzi regularnie oszczędności.

Nadal przeważająca grupa badanych, bo aż 29%, twierdzi, że nie posiada konkretnego celu, na którego chciałaby przeznaczyć kapitał. Z kolei na drugiej pozycji plasuje się chęć zabezpieczenia przyszłości sobie i bliskim, stanowi to liczba 28% zapytanych. Na trzecim miejscu znajduje się pragnienie odpoczynku – opłacenie wakacji. Na liście kolejno są jeszcze: sprzęt do domu, drobne przyjemności i zakup samochodu.

Z badań wynika, że zbierane pieniądze najczęściej lokowane są na kontach bankowych (17%). Zaskakująco wzrósł procent gromadzonych oszczędności w gotówce (12%), przewyższyło to sumy wpłacane na konto oszczędnościowe (10%). Wynik może wskazywać na niezadowalające oferty proponowane przez banki. Nadal największy procent stanowią osoby, które zadeklarowały, że nie gromadzą oszczędności ani na lokacie, ani na koncie, ani w gotówce, ponieważ… ich nie mają.

Wyniki wciąż nie są zadowalające, jednak sytuacja polepsza się z roku na rok, jest to duży postęp w świadomości finansowej społeczeństwa. Usytuowane oszczędności w najbardziej korzystnym miejscu, pozwolą zabezpieczyć nas od niespodziewanych wypadków i zmian w życiu.

Kategorie: Poradnik
Tagi: oszczędzanie

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie