Blog - Najnowsze informacje o promocjach


10.12
2015
1209

Coraz więcej Polaków oszczędza

Coraz więcej Polaków oszczędza

W roku 2013, 53% Polaków zadeklarowało, że wydaje na bieżąco cała wypłatę, obecnie zgłosiło się jedynie 35%. Raport pokazuje, że Polakom żyje się lepiej – dzięki systematycznym podwyżkom płac, są w stanie odłożyć pewną sumę.

Dwa lata temu, 10% respondentów zgłosiło, że co miesiąc odkładają pewną część wynagrodzenia, w bieżącym roku liczby wzrosły o 6%, zatem 16% Polaków gromadzi regularnie oszczędności.

Nadal przeważająca grupa badanych, bo aż 29%, twierdzi, że nie posiada konkretnego celu, na którego chciałaby przeznaczyć kapitał. Z kolei na drugiej pozycji plasuje się chęć zabezpieczenia przyszłości sobie i bliskim, stanowi to liczba 28% zapytanych. Na trzecim miejscu znajduje się pragnienie odpoczynku – opłacenie wakacji. Na liście kolejno są jeszcze: sprzęt do domu, drobne przyjemności i zakup samochodu.

Z badań wynika, że zbierane pieniądze najczęściej lokowane są na kontach bankowych (17%). Zaskakująco wzrósł procent gromadzonych oszczędności w gotówce (12%), przewyższyło to sumy wpłacane na konto oszczędnościowe (10%). Wynik może wskazywać na niezadowalające oferty proponowane przez banki. Nadal największy procent stanowią osoby, które zadeklarowały, że nie gromadzą oszczędności ani na lokacie, ani na koncie, ani w gotówce, ponieważ… ich nie mają.

Wyniki wciąż nie są zadowalające, jednak sytuacja polepsza się z roku na rok, jest to duży postęp w świadomości finansowej społeczeństwa. Usytuowane oszczędności w najbardziej korzystnym miejscu, pozwolą zabezpieczyć nas od niespodziewanych wypadków i zmian w życiu.

Kategorie: Poradnik
Tagi: oszczędzanie

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie