Blog - Najnowsze informacje o promocjach


01.12
2015
1209

Polacy robią zakupy w zagranicznych sklepach

Polacy robią zakupy w zagranicznych sklepach

Chcąc pomóc klientom w robieniu zakupów, coraz więcej sklepów oferuje możliwość robienia zakupów online. O uczuciu zmarnowanego czasu w kolejkach można już spokojnie zapomnieć. Zgodnie z badaniem Ipsos w ciągu ostatnich 12 miesięcy 73 proc. polskich internautów dokonało zakupów za pośrednictwem internetu. Dodatkowo 29 proc. konsumentów nabyło różne produkty w zagranicznych sklepach.

Polacy najchętniej kupują w Wielkiej Brytanii (13 proc.), Stanach Zjednoczonych (12 proc.) i Chinach (10 proc.). Sytuacja ta zmieniła się nieco w porównaniu z ubiegłym rokiem. W 2014 roku na trzecim miejscu znalazły się bowiem Niemcy.  Kupują częściej kobiety – 53 proc., jednak 47 proc. mężczyzn również deklaruje dodawanie produktów do wirtualnego koszyczka. Najwięcej osób robiących zakupy online mieszka w miastach poniżej 200 tys. mieszkańców.

Kupujący online charakteryzują się wysoką świadomością marek, ich zakupy nie są przypadkowe. Dobra znajomość producentów, cen i możliwość zaoszczędzenia pieniędzy to główne cechy robienia zakupów za pośrednictwem internetu. Kolejnym plusem jest całodobowa dostępność produktów. Polacy najczęściej wybierają dostawę kurierem do pracy lub domu (61 proc.). Kolejno jest dostawa pocztą (21 proc.) i odbiór w paczkomacie (11 proc.). 

Najczęściej odwiedzanymi przez konsumentów stronami są: Allegro, Olx, Zalando, Ebay i Ceneo. Chcąc nabyć artykuły spożywcze, klienci wybierają Tesco i Almę. Najsilniejszą apteką jest marka Dbam o Zdrowie, a w sprawach perfum/drogerii: Rossman, Sephora i Douglas. Sprzęt RTV i AGD najczęściej kupowany jest na Allegro, w Media Markt i RTV Euro AGD.

Najczęstszymi produktami kupowanymi w Polsce są: odzież, akcesoria i dodatki (73 proc.), książki, płyty i filmy (67 proc.) oraz sprzęt RTV i AGD (57 proc.). Na zagranicznym rynku również króluje odzież (37 proc.). Książki, płyty i filmy plasują się na drugiej pozycji (33 proc.),a trzecie miejsce zajmują multimedia, czyli różnego rodzaju aplikacje i e-booki. (23 proc.)

Zakupy online cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów. Ponad 1/3 porzuca niestety koszyki z powodu zbyt wysokich kosztów dostawy. Jednak jeśli komuś bardzo zależy na danym produkcie nie przeszkadza mu nawet długi czas oczekiwania. Zakupy online to wygodny sposób nieprzepłacania za produkty.

 

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie