Blog - Najnowsze informacje o promocjach


19.11
2015
1209

Ile wydamy na Święta!

Ile wydamy na Święta!

Święta kosztowne i pracowite? Z badań firmy Deloitte wynika, że na organizację świąt oraz kupno prezentów polska rodzina zamierza wydać około 1282 złotych. Większą oszczędność udowodniły Polki, w przeciwieństwie do mężczyzn, przeznaczając na wydatki świąteczne o 200 złotych mniej.Zgodnie z deklaracjami Polaków, w tym roku 44% bożonarodzeniowego budżetu zostanie przeznaczona na zakup prezentów, z czego połowa na prezenty dla partnera i dzieci. Tyle samo ma wynieść koszt artykułów spożywczych, natomiast tylko 12% budżetu zostanie zagospodarowana na spotkania towarzyskie ze znajomymi.


Organizacja świąt to spory wydatek, dlatego ponad połowa respondentów zamierza w większym stopniu wykorzystać zgromadzone przez cały rok oszczędności. Polacy skoncentrują się przede wszystkim na prezentach praktycznych, które zostaną zakupione na wyprzedażach, w tańszych sklepach. Coraz chętniej wybieranym miejscem do kupna prezentów jest Internet. Polacy cenią sobie możliwość sprawdzenia opinii na dany produkt, porównania cen, korzystając z porównywarek cenowych. Za korzyścią kupowania upominków świątecznych przez Internet przemawia fakt, iż nie musimy czekać w kolejkach, tracić czasu na chodzenie po galeriach handlowych, a zakupy zostaną dostarczone do domu. Jednak ma to też swoje minusy: nie możemy poradzić się sprzedawcy, jeżeli mamy jakieś wątpliwości, musimy podać nasze dane personalne, narażając się niekiedy na ich udostępnienie. Pewną trudność sprawia także reklamacja, nie jest możliwa bezpośrednio, zakupiony towar trzeba najpierw odesłać i czekać na odpowiedź sklepu internetowego. 

Z roku na rok sklepy i galerie handlowe coraz szybciej wystawiają swoje oferty bożonarodzeniowe, by konsumenci mogli wcześniej zaplanować świąteczne wydatki. 22% ankietowanych deklaruje, że zakupy zrobi już w listopadzie, a 43% Polaków odpowiedziało, że po zakupy wyruszą w pierwszej połowie grudnia. Reszta osób planuje zostawić wszystko na ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem.

Święta Bożego Narodzenia kojarzone są głównie z ciepłą, rodzinną atmosferą, wspólną wieczerzą i prezentami. Co Polacy najbardziej chcieliby widzieć pod świątecznym drzewkiem? Jak wynika z badań, prawie połowa z nas, najbardziej chciałaby dostać książkę. Wynik nikogo nie zaskoczy, ponieważ już w ubiegłym roku to właśnie książka wiodła prym na liście najbardziej pożądanych upominków. Tym samym pokonała gotówkę, perfumy i kosmetyki. Nasi najbliżsi również wybrali książkę spośród najlepszych prezentów świątecznych.

Kategorie: Poradnik
Tagi: boże narodzenie, prezenty, święta

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie