Blog - Najnowsze informacje o promocjach


06.11
2015
1209

0 kalorii – mniej problemów

0 kalorii – mniej problemów

W ostatnich latach nieprzerwanie wzrasta popularność produktów z kategorii light, w tym napojów pozbawionych cukru, produktów odtłuszczonych oraz słodzików. Naukowcy planują kolejny krok w dziedzinie dietetycznego jedzenia. Badacze z Centrum Inżynierii Formulacji na Uniwersytecie Birmingham pracują nad żywnością bez kalorii.

Celem zespołu fachowców jest stworzenie spożywczego odpowiednika tłuszczu, który ma imitować jego wygląd, smak i konsystencję, ale jednocześnie będzie pozbawiony wysokiej kaloryczności, właściwej dla lipidów. W uzyskaniu wspomnianego efektu ma pomóc płynny żel (ang. fluid gel) – nowoodkryta substancja, której właściwości są zbliżone do emulsji stosowanej w produkcji żywności.

Produkty pozbawione kalorii zostają wprowadzane na rynek głównie z myślą o osobach z nadwagą. Jak wynika z raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), liczba ludzi otyłych na przestrzeni ostatnich 35 lat podwoiła się. Obecnie na świecie żyje ponad 2 miliardy ludzi z nadwagą bądź otyłych. Połowa obywateli krajów Unii Europejskiej ma nadwagę, a niespełna 17% mieszkańców wspólnoty cierpi na otyłość. Wspomniany wskaźnik w Polsce jest na poziomie 15%. Te dane doskonale obrazują skalę problemu, którego rozwiązania bezskutecznie szukają najważniejsze rządy i organizacje świata.

Na rynku powoli dostępne stają się pierwsze produkty pozbawione kalorii. W sklepach ze zdrową żywnością możemy zaopatrzyć się między innymi w niekaloryczny majonez, masło orzechowe, owocowe galaretki czy ketchup. Dzięki wysiłkom naukowców wybór żywności bez kalorii może niebawem ulec znacznemu poszerzeniu, a produkty tego rodzaju zapewne pojawią się w masowej sprzedaży.

 

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: artykuły spożywcze, zdrowa żywność

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie