Blog - Najnowsze informacje o promocjach


06.11
2015
1209

0 kalorii – mniej problemów

0 kalorii – mniej problemów

W ostatnich latach nieprzerwanie wzrasta popularność produktów z kategorii light, w tym napojów pozbawionych cukru, produktów odtłuszczonych oraz słodzików. Naukowcy planują kolejny krok w dziedzinie dietetycznego jedzenia. Badacze z Centrum Inżynierii Formulacji na Uniwersytecie Birmingham pracują nad żywnością bez kalorii.

Celem zespołu fachowców jest stworzenie spożywczego odpowiednika tłuszczu, który ma imitować jego wygląd, smak i konsystencję, ale jednocześnie będzie pozbawiony wysokiej kaloryczności, właściwej dla lipidów. W uzyskaniu wspomnianego efektu ma pomóc płynny żel (ang. fluid gel) – nowoodkryta substancja, której właściwości są zbliżone do emulsji stosowanej w produkcji żywności.

Produkty pozbawione kalorii zostają wprowadzane na rynek głównie z myślą o osobach z nadwagą. Jak wynika z raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), liczba ludzi otyłych na przestrzeni ostatnich 35 lat podwoiła się. Obecnie na świecie żyje ponad 2 miliardy ludzi z nadwagą bądź otyłych. Połowa obywateli krajów Unii Europejskiej ma nadwagę, a niespełna 17% mieszkańców wspólnoty cierpi na otyłość. Wspomniany wskaźnik w Polsce jest na poziomie 15%. Te dane doskonale obrazują skalę problemu, którego rozwiązania bezskutecznie szukają najważniejsze rządy i organizacje świata.

Na rynku powoli dostępne stają się pierwsze produkty pozbawione kalorii. W sklepach ze zdrową żywnością możemy zaopatrzyć się między innymi w niekaloryczny majonez, masło orzechowe, owocowe galaretki czy ketchup. Dzięki wysiłkom naukowców wybór żywności bez kalorii może niebawem ulec znacznemu poszerzeniu, a produkty tego rodzaju zapewne pojawią się w masowej sprzedaży.

 

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: artykuły spożywcze, zdrowa żywność

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie