Blog - Najnowsze informacje o promocjach


19.10
2015
1209

Click&collect w Delikatesach Alma

Click&collect w Delikatesach Alma

Delikatesy Alma za pośrednictwem swojej strony internetowej alma24.pl rozpoczęły promocję usługi „Zamów online, odbierz w sklepie”. Zakupy we wspomnianym systemie będą składać się z 3 kroków: wybrania produktów na stronie Almy, ustaleniu miejsca i czasu odbioru zaznaczonych wcześniej produktów i odbioru paczki w jednym ze sklepów sieci.

Nowa oferta Almy opiera się na systemie click&collect, z którego w Polsce korzystają już między innymi serwis merlin.pl i hipermarkety Tesco. Powyższa usługa umożliwia klientom odebranie zamówienia już następnego dnia od ich zakupu w wybranym przez siebie sklepie bądź w najbliższym punkcie odbioru. Jak wynika z raportu firmy Deloitte, click&collect cieszy się rosnącym zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Deloitte szacuje, że do końca bieżącego roku na obszarze Starego Kontynentu będzie funkcjonować ponad 500 tysięcy punktów odbioru związanych z powyższą usługą. Ich liczba wzrośnie o 1/5 w stosunku do zeszłorocznych danych.

Zwyżkująca popularność i sympatia klientów dla nowej formy robienia zakupów wynika z dużej wygody i elastyczności, jaką gwarantuje click&collect. Te zalety wydają się szczególnie cenne z punktu widzenia początkowej grupy docelowej tej usługi, a więc pracujących mieszkańców dużych miast, którzy nie mają czasu na zakupy w tradycyjnej galerii handlowej czy sklepie. Z uwagi na powszechny dostęp do internetu, dynamicznie rosnącą popularność handlu elektronicznego i innowacyjność wspomnianego rozwiązania, do Delikatesów Alma mogą niebawem dołączyć inne sieci spożywcze, a także firmy z zupełnie innych branż. Jeśli handlowcom uda się sprostać wyzwaniom, jakie click&collect stawia w kwestii logistyki, click&collect może niebawem stać się istotnym segmentem rynku polskiego i europejskiego e-commerce.

Kategorie: Poradnik
Tagi: Alma, click&collect

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie