Blog - Najnowsze informacje o promocjach


19.10
2015
1209

Click&collect w Delikatesach Alma

Click&collect w Delikatesach Alma

Delikatesy Alma za pośrednictwem swojej strony internetowej alma24.pl rozpoczęły promocję usługi „Zamów online, odbierz w sklepie”. Zakupy we wspomnianym systemie będą składać się z 3 kroków: wybrania produktów na stronie Almy, ustaleniu miejsca i czasu odbioru zaznaczonych wcześniej produktów i odbioru paczki w jednym ze sklepów sieci.

Nowa oferta Almy opiera się na systemie click&collect, z którego w Polsce korzystają już między innymi serwis merlin.pl i hipermarkety Tesco. Powyższa usługa umożliwia klientom odebranie zamówienia już następnego dnia od ich zakupu w wybranym przez siebie sklepie bądź w najbliższym punkcie odbioru. Jak wynika z raportu firmy Deloitte, click&collect cieszy się rosnącym zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Deloitte szacuje, że do końca bieżącego roku na obszarze Starego Kontynentu będzie funkcjonować ponad 500 tysięcy punktów odbioru związanych z powyższą usługą. Ich liczba wzrośnie o 1/5 w stosunku do zeszłorocznych danych.

Zwyżkująca popularność i sympatia klientów dla nowej formy robienia zakupów wynika z dużej wygody i elastyczności, jaką gwarantuje click&collect. Te zalety wydają się szczególnie cenne z punktu widzenia początkowej grupy docelowej tej usługi, a więc pracujących mieszkańców dużych miast, którzy nie mają czasu na zakupy w tradycyjnej galerii handlowej czy sklepie. Z uwagi na powszechny dostęp do internetu, dynamicznie rosnącą popularność handlu elektronicznego i innowacyjność wspomnianego rozwiązania, do Delikatesów Alma mogą niebawem dołączyć inne sieci spożywcze, a także firmy z zupełnie innych branż. Jeśli handlowcom uda się sprostać wyzwaniom, jakie click&collect stawia w kwestii logistyki, click&collect może niebawem stać się istotnym segmentem rynku polskiego i europejskiego e-commerce.

Kategorie: Poradnik
Tagi: Alma, click&collect

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie