Blog - Najnowsze informacje o promocjach


10.09
2015
1209

Hipermarkety kompaktowe konceptem na trudne czasy

Hipermarkety kompaktowe konceptem na trudne czasy

Polski rynek handlowy podlega nieustającym i dynamicznym zmianom. Jakiś czas temu hipermarkety w Polsce przechodziły kryzys. Coraz więcej osób zaczęło korzystać z internetowej opcji robienia zakupów, a także woleli odwiedzać supermarkety, których powierzchnia jest mniejsza i łatwiej oraz szybciej można znaleźć interesujące nas produkty. W walce z kryzysem niektóre sieci handlowe postanowiły zaproponować klientom nowe, mniejsze i poprawione wydanie hipermarketów – hipermarkety kompaktowe.

Francuska sieć Auchan otworzyła niedawno na Ukrainie swój pierwszy hipermarket kompaktowy pod nazwą „Auchan City”. W związku z tym koncept "mniejszego" hipermarketu może trafić także na polski rynek. Hipermarket kompaktowy jest dużą szansą na rozwój w największych miastach. Dotychczas sieć Auchan przejęła ok. 50 sklepów Real. Od tego momentu planuje „wejść” do centrum dużych miast, otwierając swoje parki handlowe na ich obrzeżach.

Inną siecią w Polsce, która chce wprowadzić na rynek swoje sklepy kompaktowe, jest E.Leclerc. Ich powierzchnia będzie wynosić 3-5 tys. mkw. Prezes E.Leclerc Polska twierdzi, że to format, w którym są specjalistami i będą dostarczać swoim klientom najlepszy asortyment oraz usługi.

Sieć Carrefour również otwiera swoje hipermarkety kompaktowe. Planują uruchomić zupełnie nowe placówki, a także powiększyć niektóre działające już supermarkety.

Mniejsza powierzchnia, lepiej dobrany i bardziej atrakcyjny asortyment oraz wiele interesujących usług mogą przyciągnąć uwagę klientów i zachęcić ich do korzystania z ofert hipermarketów kompaktowych.

Kategorie: Poradnik
Tagi: Auchan, Carrefour, E.Leclerc

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka
Poradnik
27.11
2018
1209

10 pomysłów na prezent, które rozbudzą kreatywność Twojego dziecka

Nieustanny rozwój społeczeństwa powoduje, że rozpadowi ulegają wszelkie stereotypy dotyczące wychowania dziecka. Niegdyś, dla rodzica dziecięca wyobraźnia miała drugorzędne znaczenie. Dzisiaj zgodnie stwierdzamy, że wyobraźnia stanowi integralną część naszego życia, a zadaniem dorosłych jest stymulowanie jej od najmłodszych lat...

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]
Polecamy
23.11
2018
1209

Black Friday 2018 [LISTA SKLEPÓW]

Jesień to czas kiedy wielu klientów zaczyna poszukiwać korzystnych promocji i rabatów na różnorodne produkty. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się akcja Black Friday. W tym roku szalony piątek przypada na 23 listopada. Tego dnia z pewnością warto wybrać się na udane zakupy.

Czytaj więcej »

Zobacz wszystkie