Blog - Najnowsze informacje o promocjach


10.09
2015
1209

Hipermarkety kompaktowe konceptem na trudne czasy

Hipermarkety kompaktowe konceptem na trudne czasy

Polski rynek handlowy podlega nieustającym i dynamicznym zmianom. Jakiś czas temu hipermarkety w Polsce przechodziły kryzys. Coraz więcej osób zaczęło korzystać z internetowej opcji robienia zakupów, a także woleli odwiedzać supermarkety, których powierzchnia jest mniejsza i łatwiej oraz szybciej można znaleźć interesujące nas produkty. W walce z kryzysem niektóre sieci handlowe postanowiły zaproponować klientom nowe, mniejsze i poprawione wydanie hipermarketów – hipermarkety kompaktowe.

Francuska sieć Auchan otworzyła niedawno na Ukrainie swój pierwszy hipermarket kompaktowy pod nazwą „Auchan City”. W związku z tym koncept "mniejszego" hipermarketu może trafić także na polski rynek. Hipermarket kompaktowy jest dużą szansą na rozwój w największych miastach. Dotychczas sieć Auchan przejęła ok. 50 sklepów Real. Od tego momentu planuje „wejść” do centrum dużych miast, otwierając swoje parki handlowe na ich obrzeżach.

Inną siecią w Polsce, która chce wprowadzić na rynek swoje sklepy kompaktowe, jest E.Leclerc. Ich powierzchnia będzie wynosić 3-5 tys. mkw. Prezes E.Leclerc Polska twierdzi, że to format, w którym są specjalistami i będą dostarczać swoim klientom najlepszy asortyment oraz usługi.

Sieć Carrefour również otwiera swoje hipermarkety kompaktowe. Planują uruchomić zupełnie nowe placówki, a także powiększyć niektóre działające już supermarkety.

Mniejsza powierzchnia, lepiej dobrany i bardziej atrakcyjny asortyment oraz wiele interesujących usług mogą przyciągnąć uwagę klientów i zachęcić ich do korzystania z ofert hipermarketów kompaktowych.

Kategorie: Poradnik
Tagi: Auchan, Carrefour, E.Leclerc

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie