Blog - Najnowsze informacje o promocjach


10.09
2015
1209

Hipermarkety kompaktowe konceptem na trudne czasy

Hipermarkety kompaktowe konceptem na trudne czasy

Polski rynek handlowy podlega nieustającym i dynamicznym zmianom. Jakiś czas temu hipermarkety w Polsce przechodziły kryzys. Coraz więcej osób zaczęło korzystać z internetowej opcji robienia zakupów, a także woleli odwiedzać supermarkety, których powierzchnia jest mniejsza i łatwiej oraz szybciej można znaleźć interesujące nas produkty. W walce z kryzysem niektóre sieci handlowe postanowiły zaproponować klientom nowe, mniejsze i poprawione wydanie hipermarketów – hipermarkety kompaktowe.

Francuska sieć Auchan otworzyła niedawno na Ukrainie swój pierwszy hipermarket kompaktowy pod nazwą „Auchan City”. W związku z tym koncept "mniejszego" hipermarketu może trafić także na polski rynek. Hipermarket kompaktowy jest dużą szansą na rozwój w największych miastach. Dotychczas sieć Auchan przejęła ok. 50 sklepów Real. Od tego momentu planuje „wejść” do centrum dużych miast, otwierając swoje parki handlowe na ich obrzeżach.

Inną siecią w Polsce, która chce wprowadzić na rynek swoje sklepy kompaktowe, jest E.Leclerc. Ich powierzchnia będzie wynosić 3-5 tys. mkw. Prezes E.Leclerc Polska twierdzi, że to format, w którym są specjalistami i będą dostarczać swoim klientom najlepszy asortyment oraz usługi.

Sieć Carrefour również otwiera swoje hipermarkety kompaktowe. Planują uruchomić zupełnie nowe placówki, a także powiększyć niektóre działające już supermarkety.

Mniejsza powierzchnia, lepiej dobrany i bardziej atrakcyjny asortyment oraz wiele interesujących usług mogą przyciągnąć uwagę klientów i zachęcić ich do korzystania z ofert hipermarketów kompaktowych.

Kategorie: Poradnik
Tagi: Auchan, Carrefour, E.Leclerc

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie