Blog - Najnowsze informacje o promocjach


09.09
2015
1209

Tesco i Alma najbardziej rozpoznawalnymi e-sklepami z żywnością

Tesco i Alma najbardziej rozpoznawalnymi e-sklepami z żywnością

Od kilku lat wiele znanych sieci handlowych prowadzi sprzedaż żywności i innych produktów przez Internet. Obecnie dwiema, z których najchętniej korzystają Internauci są Tesco oraz Alma.

Tesco jest brytyjską siecią hipermarketów i supermarketów, która początkowo zajmowała się jedynie sprzedażą żywności. Z czasem ich oferta poszerzyła się – zaczęto wprowadzać do sklepów produkty takie jak: odzież, sprzęt elektroniczny, zabawki, artykuły do urządzenia wnętrza domu, itp.  Sieć sklepów Tesco była pierwszym na świecie detalistą, który oferował swoim klientom dostarczenie do domu zakupów zamówionych przez Internet. W lipcu 2012 roku została uruchomiona usługa E-zakupy Tesco. Każdy może za pomocą laptopa albo smartfona zamówić przez Internet interesujące nas produkty i czekać na ich dostarczenie. Płatności możemy dokonać zaraz po zamówieniu towaru (online) albo dopiero po jego dostarczeniu. Z myślą o klientach, którzy często korzystają z E-zakupów sklepu Tesco, została stworzona specjalna karta – Clubcard, na której zbiera się punkty lojalnościowe. Inną usługą jest click&collect, czyli zamów i odbierz. W tym przypadku zakupione produkty odbieramy osobiście w Punkcie Obsługi Klienta.

Natomiast Alma jest polskim przedsiębiorstwem, które zajmuje się handlem detalicznym. Dawniej spółka działała pod nazwą KrakChemia S.A. Od pewnego czasu również prowadzi e-sklep, w którym dostępnych jest 20 000 produktów. Wiele artykułów dostępnych jest tylko w Delikatesach Alma. Są one oznaczone specjalnym znaczkiem sieci. Hasłem Almy jest gwarancja najwyższej jakości i atrakcyjnych cen.

Według raportu przeprowadzonego przez Gemius dla Izby Gospodarki Elektronicznej, zakupy przez Internet częściej robią kobiety niż mężczyźni. Artykuły spożywcze nabyła jedna piąta internautów, robiących zakupy online, czyli ok. 21%. Ankietowani poproszeni o wymienienie najbardziej znanych sklepów internetowych na pierwszym i drugim miejscu podali Tesco oraz Almę. Trzecie miejsce zajął serwis Allegro, gdzie można kupić wszystko, czego tylko potrzebujemy, gdyż asortyment tam dostępny jest bardzo szeroki. Według przeprowadzonych badań okazało się również, że niemal co dziesiąty polski internauta (9 %) już nabył produkty spożywcze na zagranicznych stronach internetowych. Z kolei jedna czwarta (25 % użytkowników) planuje takie zakupy w przyszłości.

 

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie