Blog - Najnowsze informacje o promocjach


24.08
2015
1209

Kobiety i mężczyźni na e-zakupach

Kobiety i mężczyźni na e-zakupach

Rozmaite badania niezbicie świadczą o tym, że płeć w znacznym stopniu determinuje naszą psychikę i wpływa na podejmowane przez nas wybory. Jak się okazuje, powyższy trend ma swoje odzwierciedlenie także w przypadku zakupów przez Internet.

Jak dowodzi najnowszy raport Gemius E-commerce w Polsce, to kobiety są najbardziej aktywnymi użytkownikami sklepów internetowych. Według wspomnianego badania, płeć piękna generuje od 53% ruchu w witrynach tego typu. Kobiety wydają w sieci statystycznie więcej niż mężczyźni. Obie płcie przeszukują odmienne kategorie produktów: panowie najchętniej szukają urządzeń RTV, samochodów oraz ofert ubezpieczeniowych, natomiast panie preferują biżuterię, odzież i produkty spożywcze. Elementem odróżniającym kobiety od mężczyzn na witrynach sklepów internetowych, jest liczba stron przeglądanych przed finalizacją transakcji. Podobnie jak w tradycyjnych sklepach, statystyczna kobieta znacznie dłużej analizuje ofertę sprzedawcy i ogląda większą ilość produktów, natomiast mężczyzna znajdując odpowiedni dla siebie towar, nie szuka dalej i niemal natychmiast dokonuje zakupu.

Podczas gdy mężczyźni podchodzą do promocji raczej obojętnie, kobiety potrafią docenić ich moc i często kupują produkty po obniżonej cenie. Znacznie częściej korzystają też z prawa do zwrotu towaru. Mężczyźni ponad rabaty i reklamacje stawiają natomiast wiarygodność i szczegółowy opis oferowanych produktów. Elementem łączącym obie płcie jest fakt, że zarówno kobiety jak i mężczyźni doceniają korzyści płynące z internetowych zakupów. Szybkość i wygoda e-zakupów sprawia, że sklepy internetowe cieszą się coraz większą popularnością i zaufaniem klientów niezależnie od płci.

               

Kategorie: Poradnik
Tagi: internet, zakupy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie