Blog - Najnowsze informacje o promocjach


07.08
2015
1209

Castorama click & collect

Castorama click & collect

Castorama Polska od niedawna zaczęła testować w Warszawie usługę click&collect czyli – zamów i odbierz. W innych państwach korzystanie z usługi jest bardzo modne, ponieważ konsumenci mogą w łatwy i szybki sposób złożyć zamówienie online i odebrać je w miejscach takich jak: wydzielona przestrzeń sklepu, centrum handlowe, paczkomat lub punkty ogólnodostępne (poczta czy stacja kolejowa). Liczba lokalizacji w systemie click and collect w Europie ciągle rośnie i w 2015 r. może wynosić nawet pół miliona.

Dotychczas Castorama oferowała uproszczony katalog produktowy. Jednak wymagania klientów są coraz większe, w związku z czym sieci sklepów próbują robić wszystko, aby im sprostać. Z punktu widzenia klienta, rozwiązania click & collect dają dodatkową swobodę w wyborze formy dostawy oraz pozwalają na odbiór towaru z wcześniej ustalonej lokalizacji, o tej porze, która jest dla nas odpowiednia. Wśród klientów ważnym elementem przy podejmowaniu decyzji dotyczącej wyboru sklepu i towaru, jest możliwość jego bezpłatnego zwrotu lub wymiany. Z kolei z punktu widzenia samych sprzedawców click and collect jest zarówno szansą, ale też dużym wyzwaniem logistycznym.

Obecnie w sieci Castorama na podstawie naszej lokalizacji, która jest wykrywana automatycznie lub ustawiana przez nas samodzielnie, możemy wybrać interesujący nas sklep, sprawdzić dostępne produkty oraz ich cenę. Codziennie aktualizowane są informacje dotyczące cen artykułów, które są w sklepach.

Większość sieci na polskim rynku rozwija się i wprowadza nowe usługi. Ma to na celu zachęcenie konsumentów do zakupów w danym miejscu oraz zwrócenie ich uwagi.

 

Kategorie: Poradnik

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie