Blog - Najnowsze informacje o promocjach


28.07
2015
1209

Lidl i Biedronka - kuchnia azjatycka

Lidl i Biedronka - kuchnia azjatycka

Od wielu już lat sieci sklepów dyskontowych organizują tzw. tygodnie tematyczne. Wydają gazetki promocyjne, w których umieszczają ofertę produktów związaną z konkretnym tematem, okazją czy świętem. Najczęściej są to Święta Bożego Narodzenia, Święta Wielkanocne, ale również promocje związane z początkiem pory roku lub innym szczególnym okresem oraz oferty produktów charakterystycznych dla danego kraju lub kontynentu.

Tym razem jedne z największych sieci dyskontowych w Polsce – Biedronka i Lidl – w podobnym terminie postanowiły zaoferować klientom promocję na produkty azjatyckie. W takiej sytuacji okaże się, która z sieci będzie w stanie zainteresować swoją ofertą i przyciągnąć do swoich sklepów więcej klientów. Czy będzie to Biedronka? A może jednak Lidl? Odpowiedź poznamy już niedługo, ponieważ akcja promocyjna Biedronki „Odkryj smaki Azji” zaplanowana jest na okres od 27 lipca do 9 sierpnia, podczas gdy Lidl ruszy ze swoją promocją „Odkryj Azję” w dniu 3 sierpnia i potrwa ona do 9 sierpnia.

Mimo że Lidl rozpoczyna swoją akcję tematyczną z kilkudniowym opóźnieniem w stosunku do Biedronki, posiada jednak dodatkowy atut. Sieć organizuje bowiem takie narodowe tygodnie nieprzerwanie od 2007 roku, kiedy to przeprowadzono po raz pierwszy w trakcie jednego roku aż 6 akcji promocyjnych związanych z różnymi krajami. Polskich klientów najbardziej interesują tygodnie włoskie i azjatyckie. Wtedy to najliczniej korzystają z akcji promocyjnych. Organizowanie przez sieci tego typu akcji promocyjnych może stanowić dodatkową okazję do przyciągnięcia do sklepów tych klientów, którzy dotychczas bardzo rzadko robili zakupy w Biedronce lub Lidlu, bądź też nie robili ich wcale.

Zarówno w akcji promocyjnej Lidla „Odkryj Azję” jak i w ofercie Biedronki „Odkryj smaki Azji”  odnajdziemy szeroki wybór produktów ściśle związanych z Azją i charakterystycznych dla tego kontynentu. Są to znane artykuły spożywcze, takie jak: mleczko kokosowe, różne rodzaje sosów (sojowy, tajski, chili), ocet ryżowy, tradycyjne przyprawy, owoce morza (krewetki, małże), grzyby mun, tofu, pędy bambusa, chlebek naan, różne rodzaje makaronów, np. sojowy, ryżowy.

Nieodłączonym elementem kojarzonym z Azją jest sushi, nie mogło więc w ofercie azjatyckiej zabraknąć produktów i akcesoriów do sporządzenia sushi, czyli ryżu, imbiru, wasabi, łososia, papieru ryżowego, pałeczek bambusowych czy naczyń do serwowania sushi. Lidl i Biedronka oferują nam również dania gotowe typu sajgonki, a także azjatyckie przekąski w postaci orzeszków ziemnych wasabi i prażynek krewetkowych. Nie zabrakło także oferty napojów i alkoholi, herbat, piwa oraz deserów takich jak lody kokosowe i liczi w syropie.

Dodatkowym atutem gazetki azjatyckiej Biedronki jest to, że zawiera ona bardzo dużo przepisów na różne dania azjatyckie: przystawki, zupy, dania z owoców morza, ryb i mięsa oraz desery, wraz ze wskazaniem konkretnych produktów z oferty potrzebnych do wykonania tych dań. Lidl natomiast oprócz produktów spożywczych oferuje również urządzenia i akcesoria kuchenne używane w kuchni azjatyckiej, m.in.: garnek do gotowania ryżu, deskę bambusową, zestaw noży, grill teppanyaki, moździerz czy patelnia wok.

Warto więc zapoznać się z ofertami obu sieci i zdecydować, która z nich bardziej odpowiada naszym oczekiwaniom i z której z nich chcemy skorzystać. Zatem który z dyskontów: Lidl czy Biedronka zdoła przekonać do siebie większą liczbę klientów? Który z nich zwycięży w tym „pojedynku”? Przekonamy się już wkrótce.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie