Blog - Najnowsze informacje o promocjach


20.07
2015
1209

Zakupy robimy najczęściej w poniedziałek

Zakupy robimy najczęściej w poniedziałek

Praca, dom, codzienne obowiązki i brak czasu na wyjście do sklepu. Dla wielu osób na pewno brzmi znajomo. W lodówce pusto, marzą Ci się nowe buty lub potrzebujesz nowego zegarka, przy czym nie masz czasu na wyjście na zakupy? W dzisiejszych czasach, to sklep może przyjść do Ciebie, bez wychodzenia z domu i dźwigania ciężkich zakupów możesz posiadać upragniony towar. Coraz więcej sieci handlowych uruchamia internetowe platformy, gdzie klienci mogą tworzyć listy zakupów, a produkty trafiają do domu w krótkim czasie.

Krajowa Izba Rozliczeniowa oszacowała, że zakupy przez Internet najczęściej dokonywane są w poniedziałki w godzinach przedpołudniowych i wieczornych. Dlaczego to akurat poniedziałek jest najbardziej intensywnym dniem sprzyjającym zakupom? Zdaniem dyrektora Linii biznesowej płatności internetowe w KIR, z końcem tygodnia maleją szanse na otrzymanie przesyłki przed weekendem, gdyż nie funkcjonują wtedy usługi kurierskie. Zamawiając produkty  i opłacając je w weekend musimy być przygotowani, że proces związany z przesyłką zostanie uruchomiony dopiero w dzień roboczy. Kolejnym czynnikiem jest to, że ludzie wolą spędzić resztę tygodnia nie martwiąc się o tak przyziemne rzeczy jak zakupy skupiając się na pracy, a wieczorami rozrywkach poza domem. Jak stwierdził Artur Wojtczuk- im ładniejsza pogoda i dłuższy weekend tym mniej odnotowujemy transakcji.

Od poniedziałku ilość transakcji maleje, aż do weekendu, po czym wszystko wraca do normy na początku tygodnia.

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie