Blog - Najnowsze informacje o promocjach


09.07
2015
1209

Cyfrowe pieniądze po raz pierwszy w Polsce

Cyfrowe pieniądze po raz pierwszy w Polsce

Wirtualny portfel i cyfrowe pieniądze. Brzmi absurdalnie? Wcale nie. W ciągu najbliższych tygodni bilon - czyli system cyfrowej gotówki będzie wprowadzony w Polsce. Złotówki na billony będzie można wymieniać m.in. w sieciach Carrefour, niektórych bankomatach, salonach Fotojoker oraz punktach Lotto.

Wirtualna gotówka emitowana będzie, gdy tylko bank uzyskana to licencję, a wymiana odbywać się będzie w stosunku jeden do jednego i będzie możliwa za pośrednictwem systemu internetowego. Pierwszy krok w realizacji projektu podjęły Alior Bank oraz Plus Bank.  Billon został zatwierdzony przez Narodowy Bank Polski, przypomina bitocina - krypto-walutę, z którą walczy Ministerstwo Finansów. Billon jednak nie jest alternatywą dla złotego. Główną zaletą nowego systemu będzie szybka i łatwa możliwość dokonywania opłat. Z systemu może korzystać każdy, kto tylko zainstaluje aplikację na telefon lub tablet, gdzie gotówka zapisana jest w postaci pliku komputerowego, jednak rządzi się tymi samymi prawami, co gotówka w postaci banknotów.

Zaletą cyfrowej gotówki oraz specjalnie stworzonej aplikacji jest to, że nie wymaga posiadania konta w banku. Ponadto, aby dokonać płatności, niewymagane jest połączenie z Internetem, a za korzystanie z aplikacji nie są naliczane dodatkowe opłaty. Wirtualne pieniądze mogą okazać się przełomem w dokonywaniu opłat. Nowoczesny system dzięki praktycznym zastosowaniom z pewnością przysporzy sobie wielu zwolenników.

Kategorie: Poradnik
Tagi: Carrefour, Fotojoker, wirtualna gotówka

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie