Blog - Najnowsze informacje o promocjach


09.07
2015
1209

Cyfrowe pieniądze po raz pierwszy w Polsce

Cyfrowe pieniądze po raz pierwszy w Polsce

Wirtualny portfel i cyfrowe pieniądze. Brzmi absurdalnie? Wcale nie. W ciągu najbliższych tygodni bilon - czyli system cyfrowej gotówki będzie wprowadzony w Polsce. Złotówki na billony będzie można wymieniać m.in. w sieciach Carrefour, niektórych bankomatach, salonach Fotojoker oraz punktach Lotto.

Wirtualna gotówka emitowana będzie, gdy tylko bank uzyskana to licencję, a wymiana odbywać się będzie w stosunku jeden do jednego i będzie możliwa za pośrednictwem systemu internetowego. Pierwszy krok w realizacji projektu podjęły Alior Bank oraz Plus Bank.  Billon został zatwierdzony przez Narodowy Bank Polski, przypomina bitocina - krypto-walutę, z którą walczy Ministerstwo Finansów. Billon jednak nie jest alternatywą dla złotego. Główną zaletą nowego systemu będzie szybka i łatwa możliwość dokonywania opłat. Z systemu może korzystać każdy, kto tylko zainstaluje aplikację na telefon lub tablet, gdzie gotówka zapisana jest w postaci pliku komputerowego, jednak rządzi się tymi samymi prawami, co gotówka w postaci banknotów.

Zaletą cyfrowej gotówki oraz specjalnie stworzonej aplikacji jest to, że nie wymaga posiadania konta w banku. Ponadto, aby dokonać płatności, niewymagane jest połączenie z Internetem, a za korzystanie z aplikacji nie są naliczane dodatkowe opłaty. Wirtualne pieniądze mogą okazać się przełomem w dokonywaniu opłat. Nowoczesny system dzięki praktycznym zastosowaniom z pewnością przysporzy sobie wielu zwolenników.

Kategorie: Poradnik
Tagi: Carrefour, Fotojoker, wirtualna gotówka

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie