Blog - Najnowsze informacje o promocjach


19.03
2015
1209

Wielkanoc w liczbach

Wielkanoc w liczbach

W tegorocznym badaniu Payback Opinion Poll postanowiono sprawdzić, ile wydajemy podczas świąt Wielkiejnocy oraz w jaki sposób szykujemy się do obchodzenia tej uroczystości.

Aż 66% Polaków deklaruje, że wiosenne porządki będą stanowić pierwszy etap przygotowań. Co drugi z nas  przeznaczy na zakupy świąteczne od 200-500 zł. Jednocześnie 28% osób podkreśla, że jest to kwota mniejsza w stosunku do poprzednich lat. Z kolei 66% ankietowanych planuje zaoszczędzić na przedświątecznych wydatkach, a połowa odpowiadających deklaruje chęć pomocy najuboższym. Dodatkowo, wybierając się na zakupy, większość z nas zdecyduje się na hipermarkety i dyskonty.

Warto przyjrzeć się również kwestiom dotyczącym świątecznych porządków. Ponad połowa badanych (53%) traktuje je jako przyjemne zajęcie. Niemal wszyscy mają zamiar sprzątać samodzielnie lub z pomocą rodziny. 63% kobiet wyraża chęć kupienia nowych ubrań z okazji świąt. Podobne plany posiada 33% ankietowanych płci męskiej. Dodatkowo 30% pań zdecyduje się w tym okresie na zabiegi pielęgnacyjne, wybierze się na zajęcia sportowe (36%) lub wydarzenie kulturalne (22%). Natomiast mężczyźni podczas przedświątecznych porządków najchętniej czyszczą swoje auta (24%). Wreszcie, zarówno panie, jak i panowie za najmniej ulubioną czynność uznają mycie okien (kolejno 36% i 40%).

Zapytani o kupno chemii gospodarczej, badani w 76%  ponownie deklarują, że wybiorą hipermarkety oraz dyskonty. Sklepy internetowe oraz bezpośrednia dostawa zakupów zainteresuje jedynie 2% ankietowanych, natomiast wysokość wydatków na środki czyszczące jest identyczna jak w minionym roku: 31% osób przeznaczy od 51 do 100 zł na ten asortyment. Niemal połowa odpowiadających wyda natomiast więcej niż 100 zł.

Kategorie: Poradnik
Tagi: świąteczne porządki, wielkanoc, zakupy

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie