Blog - Najnowsze informacje o promocjach


18.03
2015
1209

Webrooming – nowy trend zakupowy

Webrooming – nowy trend zakupowy

Najnowszym zjawiskiem w dziedzinie zakupów jest webrooming. Charakteryzuje się tym, że potencjalny klient, chcący dokonać zakupu danego produktu, zanim pójdzie do sklepu stacjonarnego, najpierw wyszuka go w sieci. To nowo zaobserwowane, coraz bardziej popularne zjawisko jest przeciwieństwem popularnego dotąd showroomingu, polegającego na zakupie określonej rzeczy w internecie, po wcześniejszym znalezieniu jej w centrum handlowym czy jakimkolwiek innym miejscu stacjonarnym.

Jeszcze do niedawna zakupy on-line były bardzo atrakcyjnym sposobem na dokonanie zakupu produktu, którym byliśmy zainteresowani. Związane to było przede wszystkim z brakiem konieczności wychodzenia z domu, a co za tym idzie – tracenia czasu na wielogodzinne chodzenie po sklepach czy galeriach handlowych. Aktualnie jednak, webroomerzy stanowią znaczną przewagę wśród klientów dokonujących zakupów. Jak podaje Międzynarodowa Rada Centrów Handlowych – aż 6 na 10 z nich, po wcześniejszym sprawdzeniu produktu on-line, decyduje się na jego zakup w sklepie tradycyjnym. Również wyniki sondy zakupowej, przeprowadzonej przez Silesia City Center prowadzą do podobnych wniosków – webroomerzy stanowią ok. 56% klientów sklepów którzy przyznają się do tego rodzaju zakupów.

Ze zjawiska webroomingu zadowoleni są przede wszystkim właściciele sklepów stacjonarnych, ponieważ wpływa to korzystnie na wzrost sprzedaży i wyższe obroty. Wynika to z faktu, że klient, który preferuje webrooming, w momencie gdy przyjdzie do sklepu, jest już zdecydowany na zakup konkretnego produktu. Takiego klienta nie trzeba za wszelką cenę przekonywać czy namawiać by coś kupił.

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie