Blog - Najnowsze informacje o promocjach


18.03
2015
1209

Webrooming – nowy trend zakupowy

Webrooming – nowy trend zakupowy

Najnowszym zjawiskiem w dziedzinie zakupów jest webrooming. Charakteryzuje się tym, że potencjalny klient, chcący dokonać zakupu danego produktu, zanim pójdzie do sklepu stacjonarnego, najpierw wyszuka go w sieci. To nowo zaobserwowane, coraz bardziej popularne zjawisko jest przeciwieństwem popularnego dotąd showroomingu, polegającego na zakupie określonej rzeczy w internecie, po wcześniejszym znalezieniu jej w centrum handlowym czy jakimkolwiek innym miejscu stacjonarnym.

Jeszcze do niedawna zakupy on-line były bardzo atrakcyjnym sposobem na dokonanie zakupu produktu, którym byliśmy zainteresowani. Związane to było przede wszystkim z brakiem konieczności wychodzenia z domu, a co za tym idzie – tracenia czasu na wielogodzinne chodzenie po sklepach czy galeriach handlowych. Aktualnie jednak, webroomerzy stanowią znaczną przewagę wśród klientów dokonujących zakupów. Jak podaje Międzynarodowa Rada Centrów Handlowych – aż 6 na 10 z nich, po wcześniejszym sprawdzeniu produktu on-line, decyduje się na jego zakup w sklepie tradycyjnym. Również wyniki sondy zakupowej, przeprowadzonej przez Silesia City Center prowadzą do podobnych wniosków – webroomerzy stanowią ok. 56% klientów sklepów którzy przyznają się do tego rodzaju zakupów.

Ze zjawiska webroomingu zadowoleni są przede wszystkim właściciele sklepów stacjonarnych, ponieważ wpływa to korzystnie na wzrost sprzedaży i wyższe obroty. Wynika to z faktu, że klient, który preferuje webrooming, w momencie gdy przyjdzie do sklepu, jest już zdecydowany na zakup konkretnego produktu. Takiego klienta nie trzeba za wszelką cenę przekonywać czy namawiać by coś kupił.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie