Blog - Najnowsze informacje o promocjach


12.03
2015
1209

Kobieta u mechanika

Kobieta u mechanika

Wciąż panuje przekonanie, że sprawami takimi jak naprawa samochodu powinien zajmować się mężczyzna – bo lepiej się zna, bo nie da się naciągnąć na dodatkowe zbędne naprawy czy części. Tymczasem kobiety coraz chętniej siadają za kierownicą, a także odwiedzają warsztaty i kupują akcesoria samochodowe. Feu Vert, firma specjalizująca się w naprawach samochodów, sprawdziła czy rzeczywiście kobiety czują się pewnie w warsztacie.

Motoryzacja nie jest typowo kobiecym tematem, a tym bardziej czynności związane z naprawą samochodu. Mimo to, jak pokazują dane Feu Vert, już 26% klientów to kobiety, które samodzielnie przyjeżdżają do serwisu, a 27% kobiet odwiedza również sklepy motoryzacyjne online w poszukiwaniu części i akcesoriów.

„Jak pokazują statystyki kobiety chętniej udają się do mechanika z prostymi rzeczami: wymianą opon, zakupem wycieraczek i płynu do spryskiwaczy, żarówek a także na przeglądy. Panie odwiedzające serwisy samochodowe mają jednak wciąż pewne obawy. Głównym zmartwieniem jest to, że zostanie im sprzedana niepotrzebna usługa lub zostaną użyte bardzo drogie części, zamiast ich równie dobrych tańszych odpowiedników. Ale i te bariery stopniowo znikają” – komentuje Dorota Gurbała, Kierownik ds. Reklamy i Marketingu, Feu Vert.

W dzisiejszych czasach  naprawa samochodu odbywa się w tak samo komfortowych warunkach jak, na przykład, wizyta u fryzjera.  Punkty są  zadbane i czyste. Obraz pana mechanika umazanego smarami w prowizorycznym warsztacie to już tylko wspomnienie. Dziś serwisy samochodowe to w większości miejsca, gdzie pracownicy są mili i uśmiechnięci. Można również na bieżąco przez szybę obserwować pracę mechaników.

„W większości serwisów samochodowych zaszły poważne zmiany w podejściu pracowników do klienta. Każdy klient jest uważnie wysłuchany, co pomaga mechanikom trafnie zdiagnozować problem. Potem krok po kroku omawiany jest zakres prac, które są wykonywane tylko za jego zgodą i po akceptacji kosztów. Nie ma też problemu z obserwowaniem prac prowadzonych przez mechaników przy samochodzie i dopytywaniu o szczegóły naprawy. Zaskoczeniem dla Pań może być fakt, że w niektórych warsztatach spotkają kobietę doradcę, dzięki czemu jeszcze szybciej znajdą wspólny język” – dodaje Andrzej Świątkowski, Kierownik Serwisu, Feu Vert.

 

 

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie