Blog - Najnowsze informacje o promocjach


12.03
2015
1209

Kobieta u mechanika

Kobieta u mechanika

Wciąż panuje przekonanie, że sprawami takimi jak naprawa samochodu powinien zajmować się mężczyzna – bo lepiej się zna, bo nie da się naciągnąć na dodatkowe zbędne naprawy czy części. Tymczasem kobiety coraz chętniej siadają za kierownicą, a także odwiedzają warsztaty i kupują akcesoria samochodowe. Feu Vert, firma specjalizująca się w naprawach samochodów, sprawdziła czy rzeczywiście kobiety czują się pewnie w warsztacie.

Motoryzacja nie jest typowo kobiecym tematem, a tym bardziej czynności związane z naprawą samochodu. Mimo to, jak pokazują dane Feu Vert, już 26% klientów to kobiety, które samodzielnie przyjeżdżają do serwisu, a 27% kobiet odwiedza również sklepy motoryzacyjne online w poszukiwaniu części i akcesoriów.

„Jak pokazują statystyki kobiety chętniej udają się do mechanika z prostymi rzeczami: wymianą opon, zakupem wycieraczek i płynu do spryskiwaczy, żarówek a także na przeglądy. Panie odwiedzające serwisy samochodowe mają jednak wciąż pewne obawy. Głównym zmartwieniem jest to, że zostanie im sprzedana niepotrzebna usługa lub zostaną użyte bardzo drogie części, zamiast ich równie dobrych tańszych odpowiedników. Ale i te bariery stopniowo znikają” – komentuje Dorota Gurbała, Kierownik ds. Reklamy i Marketingu, Feu Vert.

W dzisiejszych czasach  naprawa samochodu odbywa się w tak samo komfortowych warunkach jak, na przykład, wizyta u fryzjera.  Punkty są  zadbane i czyste. Obraz pana mechanika umazanego smarami w prowizorycznym warsztacie to już tylko wspomnienie. Dziś serwisy samochodowe to w większości miejsca, gdzie pracownicy są mili i uśmiechnięci. Można również na bieżąco przez szybę obserwować pracę mechaników.

„W większości serwisów samochodowych zaszły poważne zmiany w podejściu pracowników do klienta. Każdy klient jest uważnie wysłuchany, co pomaga mechanikom trafnie zdiagnozować problem. Potem krok po kroku omawiany jest zakres prac, które są wykonywane tylko za jego zgodą i po akceptacji kosztów. Nie ma też problemu z obserwowaniem prac prowadzonych przez mechaników przy samochodzie i dopytywaniu o szczegóły naprawy. Zaskoczeniem dla Pań może być fakt, że w niektórych warsztatach spotkają kobietę doradcę, dzięki czemu jeszcze szybciej znajdą wspólny język” – dodaje Andrzej Świątkowski, Kierownik Serwisu, Feu Vert.

 

 

Więcej wpisów z bloga

Zero Waste - styl życia, który wchodzi do sklepów!
Polecamy
15.03
2019
1209

Zero Waste - styl życia, który wchodzi do sklepów!

Zero Waste to styl życia, który motywuje nas do unikania zbędnego kupowania, używania rzeczy ponownie oraz utylizowania. Do filozofii dołączyły się sieci sklepów sprzedając produkty całkowicie organiczne. O krok dalej poszedł bydgoski Carrefour, w którym zrobimy zakupy do własnych pojemników!

Czytaj więcej »
Dzień Kobiet! Jak świętujemy je dzisiaj?
Poradnik
25.02
2019
1209

Dzień Kobiet! Jak świętujemy je dzisiaj?

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Dawniej było silnie związane z walką o prawa kobiet. Dzisiaj jest to raczej przyjemne święto, w którym możemy obdarować najbliższe Panie. Jaki prezent wywoła uśmiech na Jej twarzy?

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie