Blog - Najnowsze informacje o promocjach


13.02
2015
1209

Kulinarna podróż do Portugalii z Biedronką

Kulinarna podróż do Portugalii z Biedronką

19 lutego w sklepach sieci Biedronka rusza akcja „Odkryj smaki Portugalii”. W ramach wydarzenia w ofercie pojawią się portugalskie produkty – ryby, owoce morza, sery czy wino. Dzięki współpracy z „Magazynem Wino” będzie można przyjrzeć się bliżej portugalskim winnicom w specjalnym wydaniu pisma. Firma Tamex Travel zaprezentuje również propozycję atrakcyjnych podróży do zakątków Portugalii

Portugalskie przysmaki

Oferta biedronki obejmuje szeroką gamę produktów charakterystycznych dla portugalskiej kuchni. Znajdą się tam ryby, owoce morza, wino, sery, przekąski, słodycze i ciasta. Pojawią się również przepisy na ciekawe desery.

Dorsz zapiekany ze śmietaną, dorada z solą, stek z rekina z kolendrą, potrawka z ośmiornicy z ryżem, małże na sposób portugalski to tylko niektóre ze specjałów zawartych w ofercie sklepu. Pojawi się także suszony dorsz, zwany Bacalhau dzięki tradycyjnej metodzie jego przygotowania oraz świeży tuńczyk zamrażany zaraz po złowieniu. Dzięki takim rozwiązaniom ryby zachowują swoje walory smakowe. Warto również wspomnieć o bogatej ofercie nabiału. Na sklepowych półkach znajdziemy sery kozie i owcze, takie jak: Saloio Gourmet z ziarnami czarnego pieprzu, Nova Acores Flamengo i Palhais de Portugal. Wielbiciele słodyczy również znajdą coś dla siebie. Dostępna będzie oryginalna czekolada z dodatkiem płatków róż, pomarańczy z bazylią czy limonki z ostrą papryczką. W sprzedaży ukażą się portugalskie kruche herbatniki, nadziewane ciasteczka, babeczki Pastel de Nata i wodne krakersy.

Portugalskie wino

„Magazyn wino” we współpracy z siecią Biedronka stworzył specjalną publikację przybliżającą winnicowe regiony Portugalii. W wydaniu dowiemy się także, jak dobierać wino do posiłków oraz łączyć je z kuchnią portugalską i polską.

Podróż do Portugalii

Dla miłośników podróży firma Tramex Travel przygotowała specjalną propozycję. Znajdą się w niej wycieczki do trzech regionów Portugalii. Każda z nich oferuje atrakcje w postaci wieczorów tematycznych, gdzie będzie można spróbować portugalskiego wina i specjałów.

Więcej wpisów z bloga

Czy weganie mogą pić wino?
Poradnik
09.04
2019
1209

Czy weganie mogą pić wino?

Coraz więcej osób deklaruje się jako wegetarianie lub weganie. Są to nawyki żywieniowe oraz styl życia, który może również wpłynąć na wybór wina.

Czytaj więcej »
Inga Więch

Inga Więch

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie