Blog - Najnowsze informacje o promocjach


26.01
2015
1209

Jak zostac mistrzem wyprzedaży?

Jak zostac mistrzem wyprzedaży?

Początek nowego roku to czas promocji. Sklepy chcą pozbyć się artykułów z poprzednich kolekcji, a my możemy na tym skorzystać. Jednak nabycie atrakcyjnych artykułów w okazyjnych cenach nie jest tak łatwe i oczywiste jak mogłoby się wydawać.

Nie przegap okazji

W Polsce okres wyprzedażowy nie jest ściśle ustalony. Każdy sklep wprowadza promocje w odpowiednim dla niego terminie. Zagranicą jest inaczej. W Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych wyprzedaż jest regularnie  odbywającym się wydarzeniem. Możemy jednak spodziewać się, kiedy w polskich sklepach klientom będzie oferowany towar po obniżonych cenach. Nie musimy się jednak niczego domyślać. Idealnym i rzetelnym źródłem informacji jest gazetka reklamowa. Z niej właśnie dowiadujemy się kiedy i co będzie obejmowała dana promocja. Nierzadko broszury handlowe są udostępnione zdecydowanie wcześniej niż mają obowiązywać (m.in. katalogi Lidla i Biedronki). Mamy wtedy możliwość przemyślenia naszych przyszłych zakupów. Jeśli zdarzy się okazja, że nie tylko jeden sklep zainteresuje nas swoją promocją, wtedy mamy możliwość zastanowienia się na jakich produktach nam bardziej zależy i w konsekwencji zdecydowania się na taką a nie inną kolejność odwiedzenia sklepów.

Dobry moment to nie wszystko

Wiedza o czasie i miejscu obowiązywania danej promocji to połowa sukcesu. Bardzo ważne jest to, by zakupy były przemyślane. Nie ma sensu kupować czegoś tylko dlatego, że jest tanie. Nie bądźmy naiwni. Zanim wybierzemy się do sklepu zajrzyjmy do gazetek i zróbmy listę priorytetowych pozycji. Nie powinniśmy zwlekać z zakupem najbardziej pożądanych produktów, gdyż ich liczba jest ograniczona. Wiele osób odwiedza sklep bez nastawienia na konkretny zakup. Nierzadko zdarza się, że takie spontaniczne zakupy okazują się udane. Musimy jednak liczyć się z tym, że brak zdecydowania może spowodować, że świetną okazję ktoś inny „sprzątnie nam sprzed nosa”. Aby uniknąć takiej sytuacji przeglądajmy strony internetowe, ponieważ gazetki reklamowe są dostępne także w formie elektronicznej.

Wyprzedaże to czas, kiedy można kupić produkty wysokiej jakości w atrakcyjnych cenach (nawet RTV czy AGD). Szkoda by było, by taka okazja nas ominęła. Podejdźmy do tego profesjonalnie, a osiągniemy najlepsze efekty. Wystarczy, że dowiemy się kiedy i gdzie obowiązuje dana oferta i zdecydujemy, co jest dla nas najbardziej interesujące. Wtedy pozostanie nam tylko wybrać się do sklepu i cieszyć się nowo nabytymi produktami, i przede wszystkim niedrogimi.

 

 

 

Kategorie: Poradnik
Tagi: Biedronka, Lidl, promocja, wyprzedaż

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie