Blog - Najnowsze informacje o promocjach


19.01
2015
1209

Zwycięscy plebiscytu Wybór Konsumenta

Zwycięscy plebiscytu Wybór Konsumenta

Konsumenci wybrali 29 przodujących marek polskiego rynku. Plebiscyt opierał się wyłącznie na opinii klientów testujących dany produkt czy usługę. Wyniki badania wyłoniły liderów, którzy doskonale dostosowują się do wymagań konsumentów.

W przeprowadzonym plebiscycie wzięło udział łącznie 116 marek. Na bazie projektów przeprowadzonych już w innych krajach ustalono 29 kategorii, a z każdej z nich wyłoniono zwycięzcę. Wybór Konsumenta to badanie oparte wyłącznie na opinii konsumentów. Aby rezultat jak najlepiej odzwierciedlał stosunek konsumentów do marek, zastosowano szereg form badawczych maksymalnie przybliżających testującego do produktu.

Technika badawcza

Badania podzielono na kilka etapów. Na początku wyselekcjonowano najwyżej oceniane cechy produktów i usług oferowanych przez marki biorące udział w konkursie. Następnie uczestnicy badania, czyli konsumenci, ustalili kolejność cech od najbardziej do najmniej istotnych dla decyzji podejmowanych podczas zakupów. Kolejnym krokiem było wybranie tych najważniejszych i dalsza ich analiza w obrębie danej kategorii. Szczegółowe badania wyłoniły najlepsze marki w danej dziedzinie.

Do każdej usługi i produktu dopasowano odpowiednią formę testu, aby zoptymalizować wyniki. Wykorzystano testy sensoryczne, tzw. home test, call center, sondy online, technikę mystery shopper czy techniki mieszane. Oprócz zgłoszonej do plebiscytu marki bada się również jej konkurencję właściwą dla kategorii działalności. Dzięki temu określa się pozycję względem pozostałych firm.

Zwycięzcy

W każdej z 29 kategorii wyłoniono lidera działającego na polskim rynku. Wśród supermarketów najlepszy okazał się Piotr i Paweł – aż 88% klientów jest zadowolonych z jego usług.  W kategorii „perfumeria” liderem okazała się Sephora, uzyskując 86% zaufania testujących. Najwyższą pozycję pośród zmywarek zdobyła marka Whirpool. 92% użytkowników ceni sobie jej produkty. Przodującym sklepem dyskontowym jest Biedronka, biurem podróży – Neckermann. Liderem banków mianowano Millenium, w przypadku usług ubezpieczeniowych jest nim Liberty Direct. Najlepsze tablety oferuje Samsung, a tabletki do zmywarek – Fairy.

Od czego się zaczęło?

Wybór Konsumenta to polski debiut. Swoje źródła ma w Portugalii, gdzie po raz pierwszy opracowano projekt badania i jego metody badawcze. Tam odniósł ogromny sukces i właśnie dlatego tak entuzjastycznie odbierany jest w naszym kraju.

Więcej wpisów z bloga

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca
Poradnik
16.06
2021
1209

Niesamowita akcja w Rossmannie już 16 czerwca

Już 16 czerwca w Rossmannie ruszy niesamowita akcja Fiesta.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!
Poradnik
07.07
2020
1209

Aplikacja DING - gazetki promocyjne w Twoim telefonie!

Pobierz darmową aplikację Ding i ciesz się promocjami w Twoim telefonie!

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie