Blog - Najnowsze informacje o promocjach


16.12
2014
1209

Perfumy idealnym prezentem na Święta

Perfumy idealnym prezentem na Święta

Perfumy i kosmetyki są jednymi z najczęściej wybieranych prezentów pod choinkę. Świetnie sprawdzają się jako praktyczny i piękny upominek, a szeroka oferta drogerii sprawia, że każdy z nas znajdzie interesujący prezent dla najbliższych. Nic więc dziwnego, że aż 32 procent Polaków zrobi w tym roku świąteczne zakupy w perfumeriach i sklepach kosmetycznych (raport Deloitte, 2014 rok).

Ta tendencja zakupowa jest na tyle silna, że postanowiono bliżej przyjrzeć się zaistniałemu zjawisku i przeprowadzić badanie „Wybór Konsumenta”. Czym kierują się konsumenci w czasie zakupów w drogeriach? Jakie cechy produktów są dla nich najistotniejsze?

Cena i obsługa

Za wartość numer jeden uznano czytelną i zrozumiałą cenę produktu (tą cechę wskazało 9 na 10 ankietowanych Polaków z różnych miast). Na miejscu drugim uplasowała się czystość i przejrzystość oferowanych kosmetyków i perfum. Co jeszcze sprawia, że zakupy w drogeriach cieszą się taką popularnością? Przede wszystkim kompetentna i miła obsługa. Cenimy dobre rady sprzedawcy, a przed dokonaniem wyboru lubimy przetestować kosmetyk i powąchać proponowane perfumy. Dostępność próbek i testerów jest obligatoryjną częścią zakupów w drogeriach dla 75 procent z nas.

Sephora liderem na rynku

Poza określeniem profilu drogerii idealnej, badanie miało na celu określenie realnego lidera branży kosmetycznej. Tytuł „Wybór Konsumenta” zdobyła w tym roku sieć drogerii kosmetycznych Sephora. Jest to marka oferująca szeroką gamę kosmetyków i perfum. Znajdziemy tam kremy, podkłady i tusze do rzęs najwyższej jakości, nie wspominając o świetnych perfumach, pudrach, lakierach i wielu innych produktach. W drogeriach Sephora znajdują się kosmetyki wielu cenionych marek, a dzięki przecenom i gazetkom promocyjnym, zakupy nie uszczuplają drastycznie portfela. Warto zapoznać się również z ofertami innych drogerii: Douglas, Rossmann czy Oriflame. W świątecznej gazetce Super-Pharm znajdziemy zestawy markowych perfum pod choinkę za 79zł, a katalog Hebe proponuje najmodniejsze zapachy na rynku od Calvin Klein (79zł)  lub Dior (199zł).

Święta to czas radości i wzajemnego obdarowywania się prezentami. Kosmetyki i perfumy są sprawdzonym i zawsze modnym upominkiem pod choinkę. Życzymy Państwu owocnych i tanich zakupów.

Kategorie: Poradnik
Tagi: Douglas, kosmetyki, perfumy, prezent, Rossmann, Sephora

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Zero Waste - styl życia, który wchodzi do sklepów!
Polecamy
15.03
2019
1209

Zero Waste - styl życia, który wchodzi do sklepów!

Zero Waste to styl życia, który motywuje nas do unikania zbędnego kupowania, używania rzeczy ponownie oraz utylizowania. Do filozofii dołączyły się sieci sklepów sprzedając produkty całkowicie organiczne. O krok dalej poszedł bydgoski Carrefour, w którym zrobimy zakupy do własnych pojemników!

Czytaj więcej »
Dzień Kobiet! Jak świętujemy je dzisiaj?
Poradnik
25.02
2019
1209

Dzień Kobiet! Jak świętujemy je dzisiaj?

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Dawniej było silnie związane z walką o prawa kobiet. Dzisiaj jest to raczej przyjemne święto, w którym możemy obdarować najbliższe Panie. Jaki prezent wywoła uśmiech na Jej twarzy?

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie