Blog - Najnowsze informacje o promocjach


15.12
2014
1209

Empik - sztuka dla Ciebie

Empik - sztuka dla Ciebie

Trwa druga edycja projektu „Strefa sztuki” organizowanego przez sieć Empik. Oferta działu „Strefa sztuki” znów zaskakuje oryginalnością i obejmuje autorskie projekty znanych twórców, kultowe motywy oraz sławne dzieła pop-kultury. Niebanalne pomysły z pewnością zainteresują wielbicieli szeroko pojętej sztuki.

 

Unikatowe gadżety to świetny pomysł na prezent

Zamiast standardowych pakietów kosmetycznych czy tzw. „ciepłego swetra” warto podarować coś kreatywnego. Być może wśród naszych bliskich znajdują się fani zjawisk kultury zawartych w ofercie sieci Empik. Mikołaj nie musi być monotematyczny. Nieszablonowe drobiazgi są zawsze miłym zaskoczeniem dla obdarowanego i wywołują dużo uśmiechu.

Co nas zaskoczy?

W tym roku „Strefa sztuki” wystartowała z wyjątkowymi propozycjami dla swoich klientów. Motywy zaczerpnięte zostały z filmów „Kiler”, „Kiler-ów 2-óch” oraz „Seksmisja”.  Wielbiciele komiksu „Tytus, Romek i Atomek ” również znajdą cos dla siebie. Warto podkreślić, że oprócz pop-kulturowego szaleństwa Empik postawił również na malarstwo Józefa Wilkonia, Włodzimierza Szpingera oraz Joanny Sarapaty. Dla koneserów ich twórczości oraz estetów z zamiłowania jest to nie lada gratka.

Przebojem drugiej edycji okazuje się motyw filmu Juliusza Machulskiego pt. „Kiler”. Promotorem kolekcji jest odtwórca głównej roli – Cezary Pazura. Wachlarz oferowanych produktów jest ogromny: od fartuchów i rękawic kuchennych, przez ceramiczne talerze, kubki – aż po koszulki i torby z kultowymi cytatami z filmu. Miłośnikom kina Machulskiego dedykowana jest również kolekcja związana z filmem „Seksmisja”. Odzwierciedleniem graficznym zajęli się utalentowani artyści: Ola Cieślak oraz Studio Fajne Chłopaki.

Koncepcja „Tytus, Romek i Atomek” adresowana jest zarówno dla wieloletnich fanów, jak i osób dopiero zaczynających przygodę z komiksami Henryka Chmielewskiego. Kubki ceramiczne z nadrukiem najlepszych dialogów staną się sympatyczną podróżą do dzieciństwa wielu wiernych czytelników komiksu. Ponadczasowe postaci mają okazję ożyć również na etui oraz podkładkach pod laptopa.

Kochajmy naszą kulturę!

Kochający piękno i polską sztukę również mogą zachwycić się przedmiotami zaprojektowanymi przez ulubionych malarzy. Na puzderkach, filiżankach i zestawach śniadaniowych pojawiają się słynne prace plastyków, będące zazwyczaj niełatwo dostępnym kąskiem dla koneserów.  Inspiracją do powstania takiego połączenia – sztuka i przedmioty codziennego użytku – jest chęć przybliżenia i zachęcenia szerokiej grupy odbiorców do obcowania z naszą rodzimą kulturą. Piękną ideę w pięknej formie serwuje nam utalentowana malarka - Joanna Sarapata. Znany na całym świecie ilustrator, malarz i historyk sztuki – Józef Wilkoń również udostępnia swoje prace w ramach projektu. Na przedmiotach pojawi się także metaforyczno-aluzyjne malarstwo Włodzimierza Szpingera

Kategorie: Poradnik
Tagi: EMPiK, kultura, prezenty

Obserwuj nas

Więcej wpisów z bloga

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?
Poradnik
18.01
2019
1209

Dzień Babci i Dziadka - Jak spędzić z dziadkami ten czas?

Dzień Babci i Dziadka to idealny czas by spotkać się z dziadkami i obdarować ich prezentami. Seniorów możemy zabrać na różne występy, zaoferować chwilę relaksu albo kupić drobny upominek.

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Kiedy nie zrobisz zakupów?  Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]
Poradnik
14.01
2019
1209

Kiedy nie zrobisz zakupów? Aż 37 niehandlowych niedziel! [KALENDARZ DO POBRANIA]

W 2018 roku weszła w życie ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Zakaz ten wywołuje wiele kontrowersji po dziś dzień. W 2019 roku sklepy będą zamknięte jeszcze częściej…

Czytaj więcej »
Promocyjni

Promocyjni

Zobacz wszystkie